17
2020
2011-01-22

W Jabłonnie padł orkiestrowy rekord


W niedzielę 9 stycznia na terenie gminy Jabłonna Lacka nie zabrakło wolontariuszy z puszkami i serduszkami. Przy Zespole Szkół po raz kolejny powstał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przed kościołami w Jabłonnie Lackiej, Wirowie, Czekanowie i Krzemieniu kwestowało 22 wolontariuszy. Do jabłońskiego sztabu, podobnie jak rok temu, przyłączył się Zespół Oświatowy ze Skibniewa. Tam kwestę 10 wolontariuszy nadzorowała Edyta Smolik. Uczniowie ci zbierali też pieniądze w Niecieczy.
- W kweście biorę udział po raz pierwszy – mówi Daria Tomasiuk. – Zamiast nudzić się w domu, wolałyśmy pomóc i zaangażować się w XIX finał WOŚP -  dodaje Ola Borys.
Od rana w ZSw Jabłonnie Lackiej trwał turniej tenisa stołowego. W remizie zaś na mieszkańców czekała loteria fantowa i koncert przy muzyce zespołu ORION, niezawodnych przyjaciół jabłońskiej WOŚP. Duże zainteresowanie wzbudziła aukcja gadżetów WOŚP. Na licytację wystawiono m.in. kubek, kalendarz, notes. Światełko do nieba zostało wystrzelone o godz. 20. Przy kościołach oraz na imprezie w remizie OSP udało się zebrać około 6 tysięcy. – To więcej niż rok temu – podkreśla koordynator akcji, Sławomir Ołtarzewski. - W organizację tegorocznego finału WOŚP w Jabłonnie włączyło się wielu nauczycieli. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwała też jabłońska policja. W sokołowskim szpitalu znajduje się sporo sprzętu zakupionego przez WOŚP. Każdy z nas wrzucając pieniądze do puszki ratuje życie dzieci, także z terenu gminy Jabłonna Lacka. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia nie przeszli obojętnie obok wolontariuszy z puszkami oraz strażakom z OSP za użyczenie remizy – dodaje Sławomir Ołtarzewski.
NOT. A . KOŻUCHOWSKA-KURYLAK
FOT. ARCHIWUM ZS JABŁONNA

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

O Matko jak ja wyszłam masakra

Ola Borys
2011-10-31 10:45:31

myyyyyyyyyyy heh ja to w tej białej kurtce

asiunia
2011-10-11 18:21:49
Strona 1/1


Dane kontaktowe