2
2020
2019-12-10

W gminie Sterdyń wykorzystano fundusze z MIAS


W roku bieżącym gmina Sterdyń złożyła wnioski o przyznanie wsparcia finansowego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2019. Głównym celem Instrumentu jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców sołectw poprzez udzielanie przez województwo mazowieckie wsparcia finansowego gminom, realizującym zadania istotne dla społeczności lokalnej.

Gmina Sterdyń od Województwa Mazowieckiego otrzymała pomoc finansową na dofinansowanie zadań:

1) Doposażenie świetlicy wiejskiej w Sterdyni
W ramach zadania zostały zakupione 2 szafy metalowe na instrumenty Orkiestry Dętej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sterdyni, 2 wieszaki stojące oraz 10 szt. firanek. Zakupiono również 10 szt. karniszy, które zostały zamontowane w świetlicy wiejskiej. W ramach zadania zostały wykonane i wymienione meble kuchenne.2) Zakup wyposażenia placu zabaw przy świetlicy wiejskiej w Kiełpińcu
W ramach zadania zakupione zostały zakupione urządzenia na plac zabaw tj. zestaw zabawowy z domkiem i zjeżdżalnią ślimakową, karuzela tęczowa z siedzeniami oraz huśtawka podwójna.3) Zakup materiałów budowlanych do remontu świetlicy oraz zakup wyposażenia na plac przed świetlica w Stelągach.
W ramach zadania została zakupiona altana ogrodowa, bramki piłkarskie oraz urządzenia tj. bujawka wagowa podwójna oraz ruchomy trap.


 

4) Zakup i montaż wyposażenia placu zabaw, zakup materiałów do utwardzenia placu przed świetlicą wiejską oraz zakup krzeseł do świetlicy wiejskiej w Dzięciołach Dalszych.
W ramach zadania zakupione zostały krzesła do świetlicy, materiały do utwardzenia placu, (mieszkańcy samodzielnie ułożyli kostkę). Zakupione zostały również urządzenia na plac zabaw tj. karuzela 4-osobowa, huśtawka podwójna, konik na sprężynie, bujawka wagowa.

5) Remont pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Starych Mursach
W ramach zadania w świetlicy odnawiane zostały ściany, podłogi i sufit. Wykonana została również łazienka. Mieszkańcy większość prac wykonali samodzielnie. 


 
Info / Fot. UG Sterdyń

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe