17
2020
2013-03-18

W Dzień Kobiet dla niewidomych


Dzień Kobiet to okazja do spotkań. Jak co roku członkowie Polskiego Związku Niewidomych zebrali się na uroczystości przygotowanej przez SOK, Centrum Pomocy Socjalnej I wolontariuszy z I LO im. M. Skłodowskiej - Curie.
- Dzień Kobiet jest dla nas ważnym i miłym świętem. Każdego roku jest to okazja do integracji naszych członków z przedstawicielami instytucji, które na co dzień nas wspierają - mówiła pani Eugenia Gogół, prezes Koła w Sokołowie Podlaskim.
Tegorocznym gościem specjalnym był zespół „Seniorynki”, który przedstawił okolicznościowy program. Natomiast pani Danuta Kalinowska, kierownik artystyczny zespołu, recytowała wiersze ze swojego ostatniego tomiku. Spotkanie uprzyjemnił także występ grupy artystycznej z I LO. Wystąpili Paulina Głąbikowska, Kasia Głogowska, Sylwia Mulawka, Karolina Szkop, Mateusz Kuc, Maciej Jagodziński, Piotr Kamiński, Grzegorz Czesławiak. Młodzież do występu przygotowała nauczycielka I LO Agata Mosiej i instruktor SOK-u Michał Ostromecki. W organizację uroczystego spotkania zaangażowani byli też wolontariusze Szkolnego Koła Caritas: Joanna Choruta, Weronika Głowacz, Karolina Olucha i Milena Maruńska.
W uroczystości wziął udział ks. Henryk Woźnowski - kapelan szpitala, który wygłosił piękne słowa o kobietach. W spotkaniu uczestniczyła również pani Monika Krzemieniewska – dyrektor Centrum Pomocy Socjalnej wraz z panią Anną Mastalerczuk, pracownikiem CPS-u, a także pani Maria Koc i pani Alina Simanowicz z SOK-u oraz pani Joanna Malinowska z Biura Senatora Waldemara Kraski.


JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe