17
2020
2011-01-18

W DKF o artystach street artu


Dyskusyjny Klub Filmowy „Zbyszek” zaprasza 27 stycznia o godz. 17 do sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury na kolejne spotkanie.

Tym razem widzowie obejrzą komedię dokumentalną brytyjsko – amerykańskiej produkcji, w reżyserii Banksy,ego. Banksy to człowiek legenda, najważniejsza postać street artu. Nikt nie wie, jak wygląda i jak się nazywa. Ponoć urodził się w Bristolu w 1974 roku, a na pomysł, by przerzucić się z puszki ze sprayem na szablony, które przyniosły mu taką sławę, wpadł, gdy leżał pod wagonem towarowym. Jego prace znajdują się na całym świecie, jego wystawy odwiedzają gwiazdy Hollywood.
Pierwszy film Banksy'ego wyjaśnia niewiele. Nie zobaczymy w nim twarzy artysty, nie dowiemy się, jak się nazywa, nie poznamy jego filozofii sztuki ani przyjaciół.
Po obejrzeniu "Wyjścia przez sklep z pamiątkami" ciągle trudno rozstrzygnąć czy rzeczywiście etosowy artyści z undergroundu wyklęli go za zdradę ideałów, za zaprzedanie się mamonie; po prostu trudno zmierzyć ile w tym wszystkim żartu, a ile powagi.
Podczas spotkania DKF zaplanowano prezentację multimedialną na temat artystów sztuki ulicznej w Polsce , nadających nowe, artystyczne oblicze starym budynkom. Gościem spotkania będzie Jakub Andrychowicz, z findacji Vlep[v]net, wspierających artystów sztuki ulicznej.
OPR. BG

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe