1
2020
2014-10-04

W czynie społecznym...


Remont sali wiejskiej, stworzenie idealnego miejsca dla młodzieży czy chociażby odnowa kapliczki - takie działania przeprowadzono we wsi Suchodół w gminie Sabnie. Co więcej, wszystko w czynie społecznym.

Gdy "suchodolska" młodzież nie pojawia się późnym wieczorem w domu, rodzice doskonale wiedzą, gdzie należy ich szukać. Pierwszym takim miejscem jest tzw. klub, a więc miejsce okolicznych spotkań miejscowej młodzieży. W klubie znajduje się stół do gry w bilard, stół do gry w tenis, na ścianie wisi telewizor plazmowy. Klub znajduje się w centrum wsi; w budynku gdzie kilka lat temu miejsce miał punkt poboru mleka. 
 
Gdy pojawił się pomysł utworzenia takiego miejsca, mieszkańcy go poparli. Na remont wydano 12 tysięcy z funduszy sołeckich. 
Jak podkreśla sołtys wsi Danuta Pietrucha, miejscowi strażacy bardzo chętnie włączyli się do pomocy. Dzięki temu rodzice nie boją się o swoje pociechy. Ci, zamiast "szwędać" się po ulicach, spędzają wolny czas w bezpiecznym, ocieplonym budynku. 
 
Dzięki staraniom obecnej sołtys wyremontowano ponadto salę wiejską, a także odnowiono kapliczkę znajdującą się w centrum wsi. 
Pani sołtys ma kolejne pomysły. Teraz myśli o stworzeniu placu zabaw dla dzieci.
 
KW
 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

dzięki bo nikt tyle nie zrobił i nie zrobi co pani Sołtys

ola
2014-10-12 13:27:02

Gratuluję idei, a co ważniejsze - jej realizacji!

Sabnie
2014-10-05 12:44:41
Strona 1/1


Dane kontaktowe