2
2020
2018-11-13

W Czekanowie Śniadanie Daje Moc


8 listopada wzięliśmy udział w ogólnopolskim  śniadaniu, które odbywało się po raz ósmy pod hasłem "Śniadanie Daje Moc".  W naszej szkole wzięli w nim udział nie tylko najmłodsi ale wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Zdając sobie sprawę z tego iż śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia w ramach programu "Śniadanie Daje Moc" każdego dnia wspólnie zjadamy przyniesione z domów II śniadania. Na zajęciach w klasach I-III propagujemy zdrowe odżywianie, ruch na świeżym powietrzu oraz uczymy przyrządzać zdrowe, smaczne i łatwe w przygotowaniu śniadania. Podkreślamy jak ważne jest zachowanie zasad higieny w trakcie przyrządzania i spożywania posiłków.

8 listopada uczniowie udekorowali szkołę, przygotowali gazetki tematyczne i plakaty by podkreślić jak ważne jest śniadanie. Rozpoczęliśmy ten  "smaczny" poranek od zadania w którym wszyscy przypomnieli sobie 12 zasad zdrowego odżywiania wg Instytutu Matki i Dziecka.

Na zaaranżowanych wyspach z nabiałem, warzywami, owocami, pieczywem i deserami znalazły się zdrowe, wartościowe produkty z których każdy mógł skomponować pyszne i pożywne śniadanie.

Wszystkich zachęcamy do codziennego spożywania wartościowych śniadań, bo... ŚNIADANIE DAJE MOC!
Info / Fot: NSP w Czekanowie 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe