17
2020
2013-03-28

W Centrum Nauki Kopernik


Pod koniec lutego przedszkolaki z MP Nr2 oraz przedstawiciele 9 SDH „Orlęta”, 33 SDH „Wędrowne sokoły”, 3 GZ „Mali odkrywcy” i 13 GZ „ Dzielne Plastusie” uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Głównym celem było odwiedzenie ciekawego miejsca, rozwijanie zainteresowań nauką, rozbudzanie chęci do zrozumienia świata. Wycieczka była również okazją do integracji przedszkolaków z zuchami i harcerzami z Hufca ZHP Sokołów Podlaski.
Uczestnicy wycieczki testowali, sprawdzali, analizowali, eksperymentowali i poznawali świat wszystkimi zmysłami. Czasu na nudę nie było. Centrum Nauki Kopernik posiada ponad 450 ekspozycji, które wywarły na zwiedzających ogromne wrażenie oraz pomogły zrozumieć wiele zjawisk, rządzących otaczającym światem.
Przedszkole w partnerstwie z Hufcem ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie realizuje projekty „Mali Badacze” i „Mali Badacze-2”. Są one współfinansowane przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny. Ten edukacyjny wyjazd to jedno z wielu działań zaplanowanych i podejmowanych w ramach tej współpracy. W ramach projektu przewidziano kilka spotkań integrujących. W listopadzie 2012 harcerze przez wspólną zabawę promowali harcerstwo jako doskonałą formę aktywnego spędzania czasu, a także zorganizowali grę terenową „Szukamy misia”. Kolejne spotkanie odbyło się w marcu – jego uczestnicy wysłuchali gawędy „W kręgu zuchowych wspomnień”.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe