43
2019
2017-01-18

W Bielanach zebrano 2 819,98 PLN dla WOŚP


Już po raz kolejny Zespół Oświatowy im. św. Królowej Jadwigi włączył się w zbieranie pieniędzy na rzecz 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten rok był rekordowy, zebraliśmy 2819,98 zł. Osiągnięcie takiego sukcesu było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej począwszy od przedszkolaków, dzieci szkoły podstawowej, młodzieży gimnazjalnej, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców, którzy przekazali dzieciom pieniądze, fanty na licytację oraz loterię fantową. Cała akcja odbyła się 13.01.2017r (piątek) i nie był to dzień pechowy. Prawie każde dziecko tego dnia posiadało serce WOŚP.

Przebieg akcji był następujący: rano do udziału w loterii fantowej zaproszono dzieci z przedszkola, każdy los był wygrany. Dzieci losowały: książeczki, zabawki, pluszaki, gry oraz każde otrzymało serduszko WOŚP. Następnie do udziału w licytacji zaproszono uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Licytację poprowadził pan Artur Malinowski. Można było wylicytować: gadżety WOŚP oraz przedmioty wcześniej zakupione przez pracowników szkoły oraz fanty przyniesione przez dzieci i młodzież. Licytacja tego roku przejdzie do historii, padły naprawdę duże kwoty, było dużo emocji ponieważ większość z dzieci chciało dołożyć swoją cegiełkę do zakupu sprzętu na rzecz pediatrii lub ludzi starszych. Były dzieci, które już doświadczyły pomocy ze strony sprzętu zakupionego z WOŚP i czuły ogromną potrzebę wylicytowania lub wrzucenia do puszki dużych kwot pieniędzy. Niejednokrotnie było tak, że gdy uczeń wylicytował gadżet za 30 zł to wrzucał do puszki 40 zł, wiemy, że bardzo często były to pieniądze ze skarbonek dzieci.

Ta akcja uświadomiła nam, że młodzież i dzieci w tej szkole mają ogromną potrzebę pomagania innym. Rozumieją, że sprzęt kupiony z pieniędzy WOŚP diagnozuje i ratuje życie wielu ludziom. Jesteśmy dumni, że pracujemy z tymi dziećmi. Wielu z nich deklarowało wzięcie udziału w kolejnym Finale.

Serdeczne podziękowania za ogromne zaangażowanie dla wolontariuszy WOŚP, członków Samorządu Uczniowskiego, dyrekcji, nauczycieli, pracowników, dzieci i młodzieży. Bez Was nie zebralibyśmy tak dużej sumy pieniędzy.
 
 
 
Zespół Oświatowy im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe