17
2020
2019-01-24

W Bielanach zebrali 5005.00 zł na WOŚP


Już po raz kolejny Zespół Oświatowy w Bielanach Jarosławach włączył się w zbieranie pieniędzy na rzecz 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla małych dzieci. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: dzieci z klubu malucha, przedszkolaków, dzieci szkoły podstawowej, młodzieży gimnazjalnej, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców, zebraliśmy 5005.00 zł. Cała akcja odbyła się 11.01.2019 r. (piątek). Prawie każde dziecko tego dnia posiadało serce WOŚP.

Przebieg akcji był następujący: rano do udziału w loterii fantowej zaproszono dzieci z klubu malucha przedszkola, oraz klas I-III, każdy los był wygrany. Dzieci losowały: książeczki, zabawki, pluszaki, gry. Kolejny punkt programu to licytacja prowadzona przez pana Artura Malinowskiego do której zaproszono uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz nauczycieli i pracowników szkoły. W tym roku było wyjątkowo, ponieważ po raz pierwszy wystawiono obraz namalowany przez dzieci z żłobka pod kierunkiem pani Marty Michaluk. Obraz został wylicytowany za 500 zł. Z uwagi na duże zainteresowanie dziełem maluchów pani Agata Dmowska wykonała 4 repliki tego obrazu, które wylicytowano za kolejne 700 zł. Można było również licytować: gadżety WOŚP, zabawki, biżuterię, książki, kalendarze, zegary oraz słodycze i napoje. Licytacja tego roku przejdzie do historii, gdyż padły naprawdę duże kwoty, było dużo emocji, szczególnie gdy czekoladę można było wylicytować za sumę 160 zł a napoje za 90 zł.

Po raz kolejny okazało się że mamy wspaniałą i wrażliwą młodzież, która dobrowolnie wspiera akcje charytatywne, niesie pomoc innym, to jest bardzo ważny element w wychowaniu dzieci i młodzieży.

Szczególne podziękowania dla 23 wolontariuszy, którzy pomogli w zorganizowaniu loterii fantowej oraz licytacji. Byli i tacy, którzy kwestowali w niedzielę w sztabie głównym Sokołowie Podlaskim i są to: Paulina Znamierowska, Julia Jaworowska, Krzysztof Kowalczyk, Zuzanna Kowalczyk, Wiktoria Stańska, Aleksandra Filipczyńska. Dziękuję również wszystkim, którzy zakupili gadżety na loterię fantowa, licytację i uczestniczyli w 27 Finale WOŚP.


Danuta Księżopolska (ZO w Bielanach Jarosławach)

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe