17
2020
2017-12-12

W Bielanach zapachniało świętami


W piątek 8 grudnia w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Bielany odbyły się warsztaty kulinarne oraz rękodzielnicze o tematyce bożonarodzeniowej. Organizatorem wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Bielanach.

Warsztaty rękodzielnicze poprowadziła Anna Matyszczak z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego - Oddział w Siedlcach. Zaprezentowała uczestniczkom, jak z łatwo dostępnych elementów takich jak: gałązki świerku, bombki czy świece wykonać przepiękne stroiki bożonarodzeniowe.

Do wspólnego gotowania zaprosiła tradycyjnie Bożena Cieślak - kucharka i właścicielka firmy cateringowej. Wśród zaproponowanych przez nią potraw znalazły się m.in.: ryba w pierzynce szpinakowej, śledzie w warzywach czy „smakowity indyk”. Daniem głównym były polędwiczki wieprzowe z niespodzianką, w przygotowaniu których pomógł Wójt Zbigniew Woźniak.

Gdy bożonarodzeniowe stroiki oraz potrawy były już gotowe, wszystkie panie zasiadły do stołu, aby wspólnie kosztować przygotowanych specjałów. Na koniec spotkania Sekretarz Gminy Krystyna Długołęcka złożyła wszystkim serdeczne świąteczne życzenia.
 

Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe