20
2022
2011-10-07

W Bielanach już mają halę sportową


 Przed południem w świetlicach wiejskich 11 wsi gminy Bielany odbyły się spotkania aktywizujące z mieszkańcami zatytułowane, „Jakie korzyści może przynieść mieszkańcom gminy wdrożenie produktu turystycznego Europejski Park Edukacji”. Spotkania prowadzili pracownicy Biura Stowarzyszenia KAPITAŁ-PRACA-ROZWÓJ" i Urzędu Gminy Bielany. Następnie zebrani na sesji Rady Gminy wysłuchali wystąpienia „Różnorodność kultur na obszarze Europejskiego Parku Edukacji, jako dziedzictwo historyczne północno – wschodniego Mazowsza”, wygłoszonego przez Prezesa SKPR Jarosława Supera. Wójt Gminy Bielany przedstawił program rozwoju turystyki w gminie Bielany do 2014 roku. Po dyskusji i wystąpieniu przewodniczącego Rady Program przyjęto.

            Następnie o godzinie 16. 30 powitaniem licznie przybyłych gości rozpoczęła się uroczystość otwarcia hali sportowej. Zabrzmiał hymn państwowy i hymn szkoły. Po symbolicznym akcie przecięcia wstęgi oraz poświęceniu sali, głos zabrał dyrektor szkoły Henryk Klewek. W swoim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania obiektu, wyraził przekonanie, że jest to inwestycja na miarę oczekiwań lokalnej społeczności, przedstawił historię budowy hali i podstawowe informacje o niej. Zapewnił, że ten obiekt przyczyni się do rozwoju zainteresowań sportowych uczniów i zachęci do dalszej pracy. Wójt gminy Zbigniew Woźniak witając w tym szczególnym dniu tylu wspaniałych gości stwierdził, że tereny wiejskie zasługują i na kulturę „z wyższej półki”, i na pełnowymiarowe hale sportowe. W dalszej części uroczystości wypowiadali się zaproszeni goście, składając gratulacje, życzenia i przekazując upominki.

            Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Uczniowie z zapałem prezentowali się przed publicznością, wyrażając w ten sposób radość z tak wspaniałego obiektu sportowego. Prowadzony przez panią Bożenę Kaczmarek zespół wokalno – instrumentalny wykonał piosenki o tematyce sportowej. Dużymi brawami nagrodzono widowiskowe układy akrobatyczne, zaprezentowane przez liczną grupę uczniów trenowanych przez pana Jacka Malinowskiego. Wielkie emocje wzbudził przygotowany przez pana Konrada Decyka pokaz sztuk walki.  Występująca młodzież sugestywnie udowadniała, jak często nasze bezpieczeństwo może zależeć od znajomości zasad samoobrony i umiejętności ich stosowania. Podobała się również humorystyczna scenka o księdzu i kościelnym.

Ostatnim punktem uroczystości była Gala Operetkowo – Operowa: „Muzyczne podróże po Europie” w wykonaniu solistów Teatru Wielkiego i Warszawskiej Opery Kameralnej. Beata Wardak, Leszek Świdziński, Aleksandra Świdzińska, Aleksandra Hofman, Ewelina Mrozowska i Tomasz Rak przedstawili w ponad godzinnym programie niezapomniane arie operowe i operetkowe kompozytorów polskich i zagranicznych. W czasie koncertu były prezentowane walory historyczne, przyrodnicze i turystyczne regionu.

Wieczorem nad Bielanami rozbłysły sztuczne ognie, wieńcząc bogaty w wydarzenia dzień.

Z historii budowy hali sportowej w Bielanach Jarosławach

- 15 października 2010: wmurowanie kamienia węgielnego

- 31 maja 2011: odbiór I etapu prac budowlanych

- wrzesień 2011: odbiór II etapu projektu

Inne informacje

- całkowita wartość projektu: 3 123 294, 67 zł.

- dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 2 634 060, 47 zł

- wkład własny gminy: 489 234, 20 zł.

- wykonawca: Pan Andrzej Żaboklicki „Zab – Bud”

- wymiary hali: 17, 76m x 36, 00m

- inne pomieszczenia: przebieralnie, natryski, toalety, antresola dla widzów, sala korekcyjna, zaplecze, pokój trenera

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Pewne ważne osoby liczyły na reklamę przedwyborczą, ale się przeliczyły.

Pewien obywatel
2011-10-19 08:15:05

było super ;) za halę dziękują uczniowie szkoły ;)

eryka
2011-10-14 16:22:25

Nie każdy umiał się zachować, ale szacunek dla wójta Woźniaka!

Sylwia
2011-10-12 10:28:57

I zapewne długi!

t
2011-10-11 00:58:07
Strona 1/1


Dane kontaktowe