17
2020
2018-10-24

W Bielanach będzie multimedialna ławka


Gmina Bielany otrzymała dofinansowanie w ramach programu Ministra Obrony Narodowej (MON) na budowę „Ławki Niepodległości”, która upamiętni setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzięki programowi na terenie całej Polski zostaną wybudowane 143 pomniki upamiętniające tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego w formie multimedialnych ławek pomnikowych. Jeden z nich powstanie na placu przed Urzędem Gminy w Bielanach.

To nie będzie zwykła ławka. Ławka Niepodległości w sposób godny upamiętni polską państwowość, ale także będzie miała walory edukacyjne oraz praktyczne. Siedząc na ławce, każdy będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ławka będzie również propagowała historię Gminy Bielany i inne nagrania związane z historią Polski. Duży nacisk postawiono na nowoczesność – pomniki będą posiadać fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych oraz ułatwienia, takie jak ładowarki urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi. Ławka będzie podświetlana systemem LED.
Gmina Bielany otrzyma dotację w kwocie 30 000 zł.

Gmina Bielany wykona dodatkowo oświetlenie części placu oraz renowację pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pomnika „Akcji Burza”.

Info: UG Bielany 
Fot. Google Maps

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe