43
2019
2019-02-25

Voci Cantati i Trochę Jazzu zrobili swoje!


W środę 20 lutego 2019 r. na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury utwory Wojciecha Młynarskiego przypomniały słuchaczom grupy Voci Cantati i Trochę Jazzu. Premiera koncertu „Róbmy swoje” miała miejsce 9 grudnia 2018 r., jednak na życzenie publiczności widowisko powtórzono.

Wojciech Młynarski był poetą, autorem tekstów piosenek i librett, reżyserem i wykonawcą piosenki autorskiej, satyrykiem, artystą kabaretowym i tłumaczem. Przez wielu uznawany za najwybitniejszego twórcę tekstów w powojennej historii kabaretu literackiego w Polsce. Pisał dla takich artystów jak: Hanna Banaszak, Ewa Bem, Halina Frąckowiak, Edyta Geppert, Anna German, Irena Jarocka, Kalina Jędrusik, Krystyna Konarska, Halina Kunicka, Grażyna Łobaszewska, Alicja Majewska, Krystyna Prońko, Maryla Rodowicz, Irena Santor, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk czy Andrzej Zaucha.

Jego teksty są znane i śpiewane przez kolejne pokolenia Polaków. Przez są uniwersalność i ponadczasowość wpisują się we współczesne realia. Wyjątkowy kunszt Wojciecha Młynarskiego przypomnieli sokołowskiej publiczność grupy Voci Cantati i Trochę Jazzu.

Podczas środowego koncertu mogliśmy usłyszeć m.in. takie utwory jak: „Absolutnie”, „W Polskę idziemy”, „Moje serce to jest muzyk”, „Ktoś mnie pokochał”, „Ballada o dzikim zachodzie”, „Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę”, „Jesteśmy na wczasach”, „Nie ma jak u mamy”, „Żurek”, „Ach, co to był za ślub” czy „Róbmy swoje”.

Reżyserem koncertu był Damian Suchożebrski, natomiast kierownikiem artystycznym - Bożena Kaczmarek. Przygotowaniem zespołu i aranżacją utworów zajął się Piotr Jankowski.

Po zakończonym koncercie publiczność długo oklaskiwała artystów. Nie obyło się oczywiście bez piosenki na bis!
Katarzyna Dybowska 
Fot. Janusz Mazurek

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe