20
2022
2022-06-21

Voci Cantati i ich kolejny program


Za nami premiera kolejnego programu artystycznego sokołowskiego zespołu Voci Cantati. Artyści świetnie czujący się na scenie w wykonywaniu utworów musicalowych, tym razem całkowicie poszli w tym kierunku, czego efektem jest ich nowy program pod nazwą „Musicale- Ależ Tak”.

Premierowy koncert został zagrany 12 czerwca, a widownia Sokołowskiego Ośrodka Kultury była wypełniona po brzegi. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ po ogromnym sukcesie wcześniejszego programu zespołu Voci Ach ten Broadway, fani artystów z niecierpliwością czekali na ich nowy projekt. Niestety pandemia, a później sytuacja na naszej wschodniej granicy sprawiły, że na wydarzenia kulturalne trzeba było poczekać. Zaangażowanie zarówno artystów, jak i widzów było bowiem skupione na zupełnie innych kwestiach.

Na szczęście dłużej nie musimy już czekać. Członkowie Voci Cantati w końcu pochwalili się tym, nad czym pracowali przez ostatnie kilka miesięcy, częstując słuchaczy ucztą składającą się z 14 utworów. Tytułową piosenką, która rozpoczęła koncert był utwór „Kabaret”, kojarzony z wykonaniem Lizy Minelli z filmowej wersji musicalu. Trzeba przyznać, że artyści Voci poradzili sobie z piosenką tak samo świetnie. Następnie na scenie wybrzmiało coś nowszego. Voci zaprezentowało największą sensację Broadwayu XXI wieku musical o mężczyźnie z dziesięciodolarówki – Aleksandrze Hamiltonie, czyli jednym z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych. Kolejną piosenką był nieprzemijający standard muzyki rozrywkowej popowej i jazzowej z 1939 r. z którym przez tyle lat, aż do dziś mierzą się największe gwiazdy światowej wokalistyki i topowi artyści, czyli Gdzieś tam za tęczą z musicalowego filmu Czarnoksiężnik z krainy Oz.

Na scenie wybrzmiała również opowieść o wielkiej miłości, przygodzie i zbrodni najbardziej znanych kochanków Ameryki, oparta na prawdziwej historii pary Bonnie i Clyde – Jeszcze dzisiaj wracasz tam oraz dziesięć innych utworów, których nie zdradzamy, serdecznie zachęcając do wzięcia udziału i wysłuchania kolejnego koncertu zespołu.

Pierwszy swój koncert w formacji Voci zaśpiewała nowa członkini zespołu pochodząca z Ukrainy – Śnieżka Pietruszowa. Wraz z nią na scenie wystąpili: Monika Dąbrowska, Liwia Długosz, Monika Gawrońska, Gabriela Jaczewska, Anna Janusz, Julia Malinowska, Dorota Prokopczuk, Monika Siwa, Gabriela Smolik, Wioletta Strzała, Alicja Suchożebrska, Kinga Tomczuk, Joanna Wilk, Gabriela Woźniak, Lidia Wysocka, Małgorzata Ząbek, Norbert Haftek, Janek Kalinowski, Sławomir Kamiński, Wojciech Kowalczyk, Krzysztof Krasuski, Jacek Krusiewicz i Mikołaj Sadłowski.

Reżyserką spektaklu jak zawsze jest założycielka zespołu Bożena Kaczmarek. Piękny akompaniament to niezmiennie zasługa formacji Trochę Jazzu – akordeon – Kacper Stalewski, gitara Paweł Cichocki, gitara basowa Paweł Woźniak, perkusja Mateusz Zalewski, fortepian i narrator spektaklu Piotr Jankowski. Za choreografię również niezmiennie odpowiadał Kamil Brewczuk, za realizację oświetlenia Piotr Poślewicz, a realizację dźwięku Jacek Simanowicz.

Koncert obfitował jednak nie tylko w piękne wykonania, ale również w jeszcze piękniejsze gesty członków zespołu. Chwilę przed rozpoczęciem spektaklu Bożena Kaczmarek zadedykowała koncert zmarłej w ubiegłym roku członkini zespołu Annie Kostyrze. Z kolei na bis zespół zaprosił na scenę członków formacji, którzy występowali w poprzednim programie „Ach ten Broadway” i razem z nimi wykonali każdemu dobrze znany utwór Wieża Babel.

To jednak nie był ostatni popis zespołu, ponieważ zachwycona publiczność prosiła o kolejny bis, a zespół oczywiście z przyjemnością zaśpiewał jeszcze raz jeden z utworów z nowego projektu. Jaki? Tego nie zdradzamy. Gorąco zachęcamy do przyjścia na wrześniowy koncert zespołu.
K. W.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe