2
2020
2012-03-31

VII Podlaski Jarmark Wielkanocny


Na zorganizowanym po raz siódmy Kiermaszu Wielkanocnym  mogli oni   podziwiać i kupować  wyroby rękodzielnicze, potrawy regionalne i inne przysmaki, świąteczne dekoracje, biżuterię, miody, publikacje lokalnych twórców. W trakcie imprezy były też wyeksponowane prace laureatów ogloszonych wcześniej konkursów.  Atmosferę Jarmarku podkreślała tradycyjna muzyka prezentowana przez kapelę „Bondarczuki” z Wieski. Zespół tworzą - Piotr Bondarczuk (kierownik kapeli, grający na harmonii trzyrzędowej), Wiesław Wilk (perkusja), Paweł Bondarczuk (harmonia i saksofon) oraz Rafał Gałagus (saksofon). Wykonawców nagrodzono zasłużonymi brawami.

Po występie kapeli Ewa Czarkowska – dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Repkach, otwierając uroczyście VII Podlaski Jarmark Wielkanocny, powitała przedstawicieli organizatorów, stowarzyszeń i instytucji wspierających, rękodzielników, wystawców, radnych, nauczycieli, uczniów i wszystkich zebranych. Następnie podsumowała konkurs „Najlepsza Świąteczna Potrawa Regionalna”. Komisja konkursowa z przewodniczącą Urszulą Sosną na czele postanowiła przyznać:

- w kategorii wędliny

I miejsce - Bożenie Cieślak ( pieczeń)

II miejsce - Zofii Kalinowska ( kiełbasa)

- w kategorii potrawy z mąki

I miejsce - Wiesławie Kowalczyk (zaguby)

II miejsce – Marzenie Świnarskiej (mazurek)

III miejsce – Wandzie Oksięciuk (babka orzechowa)

- w kategorii nalewki

I miejsce – Stanisławie Otulak (nalewka cytrynowo- imbirowa)

- w kategorii sery

I miejsce – Mariannie Kuźmie (wędzony ser żółty)

Wyróżnione panie otrzymały nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Młyn Braci Gorskich.

W dalszej kolejności z koncertem wystąpiła Anna Ostromecka, która zaśpiewała kilka znanych od wielu lat polskich i angielskich przebojów utrzymanych w spokojnym, refleksyjnym nastroju. Również jej występ został nagrodzony dużymi brawami.

Następnie zgodnie z programem ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Gmina Repki Zimą”. Profesjonalne Jury z Łodzi najwyżej oceniło zestawy zdjęć wykonanych przez Adama Falkowskiego z Bielska Podlaskiego, Helenę Romańską z  Repek i Klaudię Wantusiak Publicznego Gimnazjum w Skrzeszewie. Piękne fotograficzne prace laureatów i pozostałych uczestników prezentowaly nie tylko urodę nadbużańskich terenów gminy Repki, ale również przekazywanymi treściami skłaniały do zadumy. Wszyscy uczestnicy tego konkursu zostali nagrodzeni dzięki hojności Powiatowego Banku Społdzielczego.

Rozstrzygnięto też konkurs „Pisanka i Palma Wielkanocna”. Spośród wielu uczestników wybrano najlepszych. Komisja konkursowa w kategorii „Palma” przyznała następujące miejsca wykonawcom indywidualnym:

1.       Wiktor Jóźwiuk

2.       Weronika Starzewska

3.       Marta Wrzesień

Karolina Kucharczyk

Najlepsze prace zespołowe wykonali:

1.       Uczniowie klasy I P. Sz. P. w Repkach

2.       Uczniowie klasy O P. Sz. P. w Wyrozębach

3.       Uczniowie klasy III P. Sz. P. w Wyrozębach

Laureaci w kategorii „Pisanka” spośród uczniów klas I - III:

1. Marta Głogowska

2. Karolina Czarnocka

3. Karolina Wicenciak

     Karolina Czarnocka

Laureaci z   grupy wiekowej kl. IV – VI i gimnazja:

1.       Mateusz Floryszczuk

2.       Agnieszka Zawadzka

3.       Joanna Jaszczołt

W najstarszej kategorii wiekowej (powyżej lat 16) nagrodzono Stanislawę Otulak.

Dużej grupie uczestników  konkursu „Palma i Pisanka Wielkanocna” przyznano też wyróżnienia. Nagrody w tym konkursie ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Repkach.

VII Podlaski Jarmark Wielkanocny był kolejnym przedsięwzięciem integrujacym społeczność lokalną i wyzwalającym jej aktywność.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Repkach za zyczliwosc i pomoc w organizacji imprezy.

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe