11
2020
2018-09-25

VI Festyn Rodzinny w Bielanach


W niedzielę 23 września na terenie Zespołu Oświatowego im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach odbył się kolejny już Festyn Rodzinny. Piknik był okazją do wspólnej zabawy oraz sposobem integracji lokalnej społeczności.

O godz. 13.00 festyn uroczyście rozpoczęła dyrektor Z. O. w Bielanach Jarosławach Renata Kalicka, która powitała wszystkich przybyłych gości, wśród których znaleźli się wójt gminy Bielany – Zbigniew Woźniak, Senator RP – Waldemar Kraska, przedstawiciel rady gminy Bielany Ireneusz Błoński wraz z radnymi, przedstawiciele Koła Łowieckiego Podlasie oraz sponsorzy i wszyscy zaangażowani w współorganizację festynu. Wszystkim podziękowała za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Część środków na organizację pozyskana została ze środków gminnych w ramach gminnego konkursu projektowego w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. Projekt napisało stowarzyszenie „Jadwisia” działające przy Zespole Oświatowym.

- Jest to piknik dedykowany rodzinom z terenu gminy Bielany oraz z ościennych miejscowości. W tym roku festyn odbył się pod hasłem 100-lecia Odzyskania Niepodległości – powiedziała w rozmowie dyrektor placówki.

Tego dnia zatem nie zabrakło akcentów patriotycznych, a imprezę swoją obecnością uświetnili żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Pierwszym punktem programu był bieg patriotyczny na dystansach 300, 600 oraz 2 km, w którym udział wzięło w sumie ponad 200 chętnych biegaczy, zarówno dzieci jak i dorosłych. Wszystkich uczestników biegu nagrodzono pamiątkowymi medalami. Później w bloku artystycznym przedszkolaki prezentowały pieśni i piosenki patriotyczne, biorące udział Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej. Laureaci konkursu otrzymali nagrody z rąk senatora oraz wójta gminy.

Rada Rodziców wspólnie z rodzicami przygotowała darmowy poczęstunek dla uczestników festynu, m.in. grill, bigos myśliwski oraz domowe ciasta. Impreza była wspaniałą okazją do integracji lokalnej społeczności, w tym też integracji międzypokoleniowej oraz aktywnego wypoczynku. Miłośnicy piłki nożnej rozegrali mecz „Tata kontra syn”, zaś dzieci do woli bawiły się na świeżym powietrzu, korzystając z dmuchanej zjeżdżalni oraz trampolin linowych. Festyn uatrakcyjniła loteria fantowa, która powstała w całości dzięki fantom przyniesionym przez rodziców. Wiele radości i entuzjazmu wśród dzieci wzbudziło również malowanie twarzy oraz wykonywanie tatuaży z brokatu. Wieczorem na scenie pojawiła się gwiazda muzyki disco-polo – zespół Diley.

Sponsorami finansowymi imprezy byli: Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, Piekarnia Bielany, PSB „Mrówka”, Sieć Sklepów Topaz, Lokalna Grupa Działania „Bądźmy razem” z Węgrowa, Placówka Terenowa KRUS w Sokołowie Podlaskim, a także sponsorzy indywidualni: Teresa i Jan Kosieradzcy, oraz Dorota i Tomasz Miszczuk.

Całość przedsięwzięcia z pewnością nie odbyłaby się bez zaangażowania ze strony dyrekcji, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych szkoły, członków stowarzyszenia „Jadwisia”, Rady Rodziców i samych rodziców, a także uczniów. Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście bawili się w dobrych humorach mimo niesprzyjającej pogody oraz chętnie korzystali z dostępnych atrakcji.
W imieniu redakcji życzymy równie udanego festynu w przyszłym roku!


Ewelina Wolska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe