17
2020
2019-06-11

VI Festiwal Piosenki Obcojęzycznej


W środę 5 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Sokołowie Podlaskim odbył się VI Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Po raz pierwszy wykonawcy mieli możliwość wystąpić na scenie sali koncertowej Szkoły Muzycznej I Stopnia, która mieści się w budynku „Trójki”.

Przed jury w składzie: Włodzimierz Krasnodębski (przewodniczący) – muzyk, anglista, Jerzy Iwański – germanista. Karolina Zalewska – rusycystka, w trzech kategoriach wiekowych wystąpiło 51 wykonawców z następujących placówek: Szkoła Podstawowa w Zembrowie, Szkoła Podstawowa w Kosowie Lackim, Zespół Szkół w Sabniach, Zespół Szkół w Skrzeszewie, Szkoła Podstawowa w Jabłonnie Lackiej, Zespół Oświatowy w Skibniewie oraz z trzech szkół sokołowskich: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae” i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3.

Tradycyjnie największym powodzeniem cieszyły się piosenki w j. angielskim, ale nie brakowało bardzo dobrych wykonań w j. rosyjskim i niemieckim. Poziom był wysoki, tym większe gratulacje należą się więc zwycięzcom.

Jury, biorąc pod uwagę i śpiew, i umiejętności językowe, w kategorii klas I- III pierwsze miejsce przyznało duetowi Patryk Marciniak i Róża Kuć z SP Zembrów za piosenkę „Whats the matter?", (opiekun A. Rucińska). Drugie miejsce zajęła Natalia Kulik z PSP nr 3 z utworem „Teddy Bear”, (op. Dorota Odziemczyk), trzecie- duet Gabriela Miłkowska i Oskar Andrychowski z PSP nr 3 za piosenkę „Mothers Day”, (op. D. Odziemczyk).

W kategorii klas IV- VI pierwszym miejscem za wykonanie piosenki „Say something” Christiny Aguilery & A Great Big World nagrodzono kosowiankę Magdalenę Zakrzewską, (op. Irena Rytel), drugą nagrodę otrzymał Jakub Jurczak z SP w Zembrowie za „Talking to the moon" z repertuaru Bruno Marsa, (op. A Rucińska), trzecią- Natalia Oleszczuk z SP w Kosowie Lackim za utwór „Arms” Christiny Perri, (op. I. Rytel). Wyróżniono Gabrielę Woźniak z Jabłonny Lackiej za utwór „Hallelujah”, (op. Elwira Kudaszewicz).

W kategorii klas VII, VIII i gimnazjum poziom był bardzo, bardzo wysoki. Przyznano dwa I miejsca: Natalii Głowacz z ZSS „Lux Sapientiae” za piosenkę Bruno Marsa „When I was Your Man”, (op. Aleksandra Pietrzak) i Ewelinie Krzymowskiej z Kosowa Lackiego za piosenkę „Titanium” Sia & David Guetta, (op. I. Rytel). II miejsce zajęła uczennica szkoły salezjańskiej Weronika Pliszka, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Christiny Stuermer „Ich lebe", (op. Aneta Piwowar). Trzecią nagrodę za wzruszające wykonanie piosenki z repertuaru pochodzącego z Ukrainy pieśniarza Vitasa „Płacz żurawi” zdobyła Gabriela Jaczewska z ZO w Skibniewie, (op. Małgorzata Kownacka). Jury wyróżniło kolejną podopieczną I. Rytel- Amelię Rostkowską z Kosowa za utwór „Shallow” z repertuaru Lady Gagi & Bradleya Coopera.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a laureaci nagrody.

Głównymi organizatorkami wydarzenia były nauczycielki języków obcych w PSP nr 3 Dorota Odziemczyk i Maria Pogorzelska. Festiwal mógł się odbyć dzięki finansowemu zaangażowaniu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Sokołowie Podlaskim oraz PSP nr 3.

Patronat Honorowy nad VI Powiatowym Festiwalem Piosenki Obcojęzycznej sprawowali – Starosta Powiatu Sokołowskiego Elżbieta Sadowska i Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula.


J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe