11
2020
2016-06-10

V Marsz dla Życia i Rodziny


W  niedzielę 5 czerwca Sokołowie Podlaskim odbył się Marsz dla Życia i Rodziny.

Już po raz piąty poprowadził go ks. dr Piotr Arbaszewski – diecezjalny duszpasterz rodzin diecezji drohiczyńskiej, proboszcz parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela w Zembrowie. W marszu wzięli udział przedstawiciele różnych wspólnot z terenu całej diecezji, rodziny z Sokołowa Podlaskiego i okolic. Nie zabrakło zorganizowanych grup młodzieży, między innymi z I LO, Zespołu Szkół Salezjańskich, ZS nr 1, PG nr 2 z okolicznościowymi banerami. Marsz wyruszył o godz. 15.30  spod konkatedry w kierunku Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II, zakończył w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W trakcie marszu panowała radosna atmosfera, były śpiewy, modlitwa, świadectwa, rozmowy i podziękowania.

Jak informują organizatorzy, Marsze dla Życia i Rodziny nie są formą protestu przeciwko komuś lub czemuś, ale pozytywną formą promocji wartości życia ludzkiego i etosu małżeństwa jako przymierza mężczyzny i kobiety.  W 2016 roku przedsięwzięcie odbyło się w 140 miastach, w większości w dniu 15 maja i przebiegało pod hasłem „Każde życie jest bezcenne”. W tym roku wydarzenie zbiegło się z Międzynarodowym Dniem Rodziny, ustanowionym przez ONZ w 1993 roku.
 
Inicjatywa Marszów dla Życia i Rodziny pojawiła się jedenaście lat temu w Warszawie, w ciągu następnych lat okazało się, że w całej Polsce są osoby, które chcą organizować takie manifestacje u siebie.
 
J.O.
 
 
 

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Dzięki Bogu lewacy stanowią margines społeczeństwa.


2016-06-13 15:47:48

W Sokołowie organizowanie takich marszy jest szczególnie cyniczne. Wiele z głównych postaci tej imrezy na co dzień swoją działalnością publiczną przyczynia się do upadku tradycyjnych wartości rodzinnych. Także drohiczyński Caritas pomaga w sposób wybiórczy. Słowa Papieża Franciszka o wykluczaniu z Kościoła nie są przypadkowe.

paraf
2016-06-13 03:57:39

Panie Boże Wszechmogący, zapamiętaj tych maszerujących i nie dopuść ich swego Królestwa. To najgorsi z najgorszych twoich wrogów. A tego prowadyra w czarnej kiecce i jemu podobnych zapamiętaj szczególnie. Ich oddaj od razu Belzebubowi.

popo
2016-06-10 19:08:53
Strona 1/1


Dane kontaktowe