17
2020
2015-03-29

"Uzbrajali" w demokrację


Miasto Sokołów Podlaski uczestniczyło w projekcie, którego celem było "uzbrojenie" Ukraińców w demokrację.

Przedstawiciele Ukrainy: mer Dubna Wasyl Antoniuk i wójt Nowopskowa Oleksandr Bondar gościli w zeszłym tygodniu w Sokołowie. Przez 3 dni władze Sokołowa "uzbrajali" ich w demokrację. 

Wizyta ukraińskich gości rozpoczęła się we wtorek (24 marca) w sokołowskim Urzędzie Miasta. Podczas spotkania omówiono plany i programy rozwojowe Sokołowa, w tym rodzaje i metodologię opracowania z elementami partycypacji społecznej i planowanie strategiczne dla zwiększenia potencjału rozwojowego. Pochylono się także nad organizacją gospodarki komunalno - mieszkaniowej i realizacją projektów w tym zakresie. Dzień zakończył się zwiedzaniem osiedli STBS i Spółdzielni Mieszkaniowej. 

W środę od samego rana w bibliotece miejskiej burmistrz Sokołowa Bogusław Karakula i sekretarz UM Maria Truszkowska omówili dwa duże projekty, na które udało się pozyskać środki z UE. Pierwszy z tych projektów został już zrealizowany kilka lat temu; jest to przebudowa i adaptacja starego budynku dworca PKP na potrzeby biblioteki miejskiej. Drugi z projektów jest jeszcze realizowany: Park Przemysłowy na terenie byłej cukrowni. 

Ukraińscy goście zwiedzili plac budowy Parku Przemysłowego, a potem udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy, gdzie dowiedzieli się, jakie są możliwości samorządu miejskiego w zakresie przeciwdziałania i zwalczania skutków bezrobocia. 

Ostatniego dnia (25 marca) w sokołowskim magistracie omówiono rolę NGO w aktywizacji społecznej. Potem zaprezentowano przykłady partycypacji obywatelskiej w realizacji inwestycji miejskich oraz projektów społecznych w zakresie osób starszych i niepełnosprawnych.
Wizyta ukraińskich gości zakończyła się odwiedzeniem Domu Miłosierdzia - warsztatów terapii zajęciowej. 

Organizatorem projektu był Związek Miast Polskich. W zarządzie ZMP zasiada obecnie 25 osób, w tym burmistrz Sokołowa Bogusław Karakula. 

KW
fot. UM Sokołów 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Dobre "drugi z projektów jest realizowany " a ukraińcy myśleli że są u siebie. Boguś nie dopowiedział,że miasto bankrutem a co będzie gdy trzeba będzie zwrócić dotacje za nie wykonanie zaplanowanego powstania z ruin .

sokołowiak
2015-03-29 09:44:19
Strona 1/1


Dane kontaktowe