2
2020
2014-10-31

Uwaga, zmiany w organizacji ruchu!


W uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, w rejonie cmentarzy grzebalnych obserwujemy zwiększony ruch pojazdów. Aby ułatwić poruszanie się pojazdami w tym dniu i zadbać, aby dzień był dniem bezpiecznym dla podróżujących, wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu.
 
Wzorem lat ubiegłych w tych dniach, ulica Szopena będzie zamknięta dla ruchu; obowiązywał będzie zakaz wjazdu. Nie będzie on dotyczył mieszkańców. Na ul. Sadowej wprowadzony będzie obustronny zakaz zatrzymywania. Zakazy zatrzymywania wprowadzone będą również na ul. Bartoszowej i Piłsudskiego. Przy cmentarzu będziemy mogli parkować na parkingu przy ul. Andersa, jak również po prawej stronie ul. Andersa oraz na terenie cmentarza. Na ul. Andersa zmieniona będzie organizacja ruchu. Będzie to ulica jednokierunkowa z wjazdem od ulicy Piłsudskiego. Na ulicy Bartoszowej (skrzyżowanie z ul. Piłsudskiego) od strony osiedla ustawiony zostanie znak zakaz skrętu w lewo. Dla osób dojeżdżających na cmentarz przy ul. Szopena, Policja apeluje o pozostawianie pojazdów na parkingach przy Sokołowskim Ośrodku Kultury, Urzędzie Miasta, ul. Ks. Bosko i ul. Armii Krajowej. Samochody, dzięki uprzejmości ks. Proboszcza parafii pw św. Jana Bosko, będzie można również pozostawić, na boisku szkolnym. Wjazd od ul. Sadowej, wyjazd do ul. Andersa. 
 
Przy planowaniu podróży ulicami miejskimi musimy pamiętać o budowie ronda i remoncie nawierzchni ul. Ks.Bosco. 
 
Przypominamy, że od piątku w związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, rozpoczyna się akcja „Znicz 2014”. Działania Policji, służb drogowych i miejskich potrwają do 02.11. i związane są ze wzmożonym i uciążliwym ruchem na drogach, a szczególnie w rejonach cmentarzy, dworców komunikacyjnych czy na trasach wjazdowych i wyjazdowych z miejscowości. W dniach największego natężania ruchem pojazdów będą kierowali policjanci i strażacy ochotnicy.
 
Przypominamy podstawowe zasady zachowania się kierowców podróżujących w tym czasie po polskich drogach: 
- Należy dostosować prędkość do panujących warunków drogowych, zachować właściwy odstęp pomiędzy pojazdami. Pamiętajmy o wcześniej zapadającym zmroku. 
- Sprawdzić stan techniczny pojazdu, zwłaszcza, jeżeli wybieramy się w dłuższą drogę. W tych dniach dyżury pełnią wytypowane stacje diagnostyczne. 
- Szczególną uwagę zwracać na znaki drogowe, które w wielu miejscach będą informowały o zmianie organizacji ruchu. Stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów kierujących ruchem ręcznie. 
 
Przygotowując groby zmarłych pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą wartościowych przedmiotów, dużej ilości gotówki i większych bagaży. W czasie porządkowania i strojenia miejsc pochówku bliskich nie pozostawiajmy, ani na chwilę, torebek czy saszetek bez opieki, nie prośmy o pomoc przygodnie napotkanych ludzi. Zwłaszcza osoby starsze i samotne powinny zapewnić sobie na ten czas towarzystwo krewnych lub znajomych. Starajmy się opuszczać nekropolie przed zapadnięciem zmroku. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem, tak, aby zminimalizować ryzyko kradzieży. 
 
Co roku w tym czasie policjanci zatrzymują tzw. hieny cmentarne, które okradają nagrobki, a przedmioty uzyskane w ten sposób odsprzedają. Jadąc autobusem szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu nie traćmy z oczu torebki i unikajmy tłoku. Panowie nie powinni przechowywać portfeli w tylnych kieszeniach spodni. W pociągu – zwłaszcza na dalekich trasach- nie rozmawiajmy z przypadkowymi osobami i nie przyjmujmy żadnych poczęstunków od współpasażerów. Wychodząc z przedziału, nawet na chwilę, zawsze zabierajmy ze sobą pieniądze i dokumenty. Udając się na cmentarz warto zabrać z pojazdu atrakcyjne przedmioty i dokumenty, a samochód dokładnie zamknąć i uruchomić urządzenia alarmowe.
 
W Uroczystość Wszystkich Świętych procesja na cmentarz grzebalny przy ul. Szopena wyruszy z kościoła księży Salezjanów, po Mszy św. o godz. 10.30, czyli około godz. 11.15. Odległość pomiędzy kościołem, a cmentarzem tak na prawdę nie będzie powodowała wielkich utrudnień w ruchu. Procesja przejdzie drogą krajową, czyli ul. Wolności i wejdzie bezpośrednio na cmentarz. Także starajmy się w tych godzinach unikać jazdy tą ulicą. Korzystajmy z tych ulic, które będą w pełni przejezdne w naszym mieście. To będzie chwila czasu, kiedy policjanci zatrzymają ruch i będziemy mogli dalej podróżować.
Natomiast około godz. 12.00 z Konkatedry wyruszy procesja na cmentarz przy ul. Bartoszowej. Tutaj pojawią się znacznie większe utrudnienia w ruchu dla kierowców. Procesja przejdzie bowiem przez całą starą część miasta, czyli ulicę Wilczyńskiego, Kilińskiego, Długą i Siedlecką. Starajmy się wybrać inną drogę do podróżowania. 
 
2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych procesja na cmentarz na ul. Bartoszowej w Sokołowie Podlaskim wyruszy z kościoła księży Salezjanów około godz. 11.15. Procesja przejdzie ulicami Sadową, Wiatraki, Ogrodową i w ten sposób dojdzie do ulicy Bartoszowej. Możemy spodziewać się w związku z tym utrudnień w ruchu. Jeżeli chcemy dotrzeć na ten cmentarz, starajmy się jechać innymi drogami. W tym dniu około godz. 12.00 wyruszy procesja z Konkatedry na cmentarz przy ul. Szopena. 
 
Policja proponuje kierowcom, aby korzystali w  godzinach procesji z innych dróg. Nad bezpieczeństwem wszystkich procesji będą czuwali policjanci.

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe