43
2019
2014-09-12

Utworzyli Zespół Szkół


Kosów Lacki: zamiast dwóch szkół (Liceum Ogólnokształcącego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej) teraz będzie tylko jedna - Zespół Szkół. Kosowski samorząd już ogłosił konkurs na dyrektora placówki. 

LO im. Orła Białego obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Szkoła od samego początku walczy o uczniów. Od września br. uruchomiono 2 nowe kierunki: klasę mundurową oraz reklamowo - marketingową. Uruchomienie klasy mundurowej bardzo cieszy dyrektor Hannę Przesmycką oraz władze kosowskiego samorządu; liczba uczniów przerosła ich oczekiwania (naukę w klasie rozpoczęło blisko 30 osób). 
Szkoła, o czym pisaliśmy kilkakrotnie na naszych łamach, rozpoczęła współpracę z Wojskową Komendą Uzupełnień w Siedlcach. W ramach współpracy prowadzone będą zajęcia dydaktyczne, a także praktyczne. Szkoła planuje organizowanie mini poligonów, wyjazdów survivalowych oraz wycieczek do jednostek wojskowych. Uczniowie już zostali wyposażeni w bezpłatne umundurowanie w skład którego wchodzą: spodnie, kurtka i buty skórzane.
 
Od września uruchomiono także jeden oddział szkoły zawodowej (klasa wielozawodowa). 
- Ponieważ zasadnicza szkoła zawodowa mieści się w tym samym budynku, w którym LO, pod zarządzaniem tej samej dyrekcji i kształceniem uczniów przez tych samych nauczycieli, zwróciliśmy się do Rady, aby powstał tam Zespół Szkół - mówił na dzisiejszej (piątkowej) sesji burmistrz Jan Słomiak. A Rada podjęła uchwałę jednogłośnie. Ta decyzja nagrodzona została brawami uczniów klasy mundurowej, którzy gościli na sesji. 
 
Miasto i Gmina Kosów Lacki już ogłosiła konkurs na dyrektora placówki. Zespół Szkół będzie funkcjonował od 1 października br.
KW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe