2
2020
2013-08-05

Uroczystości w Rogowie


W ostatnią niedzielę w kościele pod wezwaniem św. Anny w Rogowie odbyła się uroczystość odpustowa, połączona z otwarciem drogi kategorii powiatowej. Mszę świętą odprawił biskup diecezji drohiczyńskiej Antoni Pacyfik Dydycz.
Poświęcony został odnowiony Kościół, droga, plac zabaw dla dzieci oraz remiza OSP. Wykonanie inwestycji przebudowy 4-kilometrowego odcinka drogi w Rogowie na kwotę 3 000 000,00 zł, nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie Wojewody, który dofinansował 80 procent zadania. Pozostałe koszty zostały równomiernie pokryte przez gminę Repki i powiat. Remont świątyni wyniósł około 250 tysięcy złotych, z czego 75 procent to fundusze unijne. Jak powiedział proboszcz parafii ksiądz Dariusz Misior, w wieży znaleziono wielowiekowe ikony.
W uroczystości wzięli udział posłowie Marek Sawicki i Krzysztof Borkowski, zarząd powiatu ze starostą Leszkiem Iwaniukiem i wicestarostą Martą Sosnowską i członkiem zarządu Tadeuszem Mrozem. Wojewodę reprezentował Dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Andrzej Silny. Rolę gospodarza pełniła wójt gminy Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz.
Starosta podziękował za bardzo dobrze układającą się współprace z samorządem gminnym i wojewodą, co było bardzo ważne przy realizacji inwestycji.

(I)

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe