2
2020
2018-01-30

Uroczyste otwarcie świetlicy


 W sobotę 13 stycznia odbyło się uroczyste, ale i radosne otwarcie kolejnej w gminie Repki wyremontowanej świetlicy wiejskiej. Tym razem - w Ostrowcu. Rolę gospodarza pełniła sołtys Pani Jolanta Pietranik i Radny Gminy Repki Pan Adam Czarnocki.

Na spotkanie przybyło liczne grono zaproszonych gości: Wójt Gminy Repki Pani Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz, Radni Gminy Repki, Rada sołecka wsi Ostrowiec, pracownicy Urzędu Gminy, Wykonawca remontu świetlicy Pan Marek Siuchta i Leszek Michałowski z Firmy Usługi Budowlane Marek Siuchta z Ruchna, sponsorzy oraz liczni mieszkańcy wsi Ostrowiec.

Na wstępie nastąpiło przecięcie wstęgi, czego dokonali sołtys wsi Ostrowiec Pani Jolanta Pietranik, przewodniczący Radny Gminy Repki Pan Adam Czarnocki, Wójt Gminy Repki Pani Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz, kierownik referatu inwestycji w Urzędzie Gminy Repki Pani Teresa Olszewska, członek Rady Sołeckiej Pani Marzena Koprowska oraz Wykonawcy Pan Marek Siuchta i Pan Leszek Michałowski.

Potem wszyscy zebrani mogli już oficjalnie przekroczyć progi nowo wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Ostrowcu.

Następnie sołtys wsi skierowała słowa podziękowania  do ”naszej” Pani Wójt, całej Rady Gminy Repki oraz do tych co zaangażowali się w przebudowę świetlicy. Podziękowała radnemu panu Adamowi Czarnockiemu za poświęcenie czasu w realizację inwestycji i pomoc w zorganizowaniu dzisiejszej uroczystości. Jak powiedziała sołtys: ,,Świetlica wiejska to miejsce bardzo ważne w każdej miejscowości. Tutaj poprzez wspólne działania i dzielenie się wspólnymi pasjami mieszkańcy się integrują. Mamy nadzieję, że ta świetlica posłuży nam na wiele lat”.

 Wójt Gminy Repki przedstawiła przebieg, zakres i koszty remontu świetlicy wiejskiej oraz przebudowanej drogi gminnej Wyrozęby-Podawce – Ostrowiec.

Wspomniała również o odbudowie dwóch mostów na cieku Zanioska w ciągu drogi kategorii powiatowej nr 3933W położonych na granicy obrębu wsi Ostrowiec. Z jednej strony ze wsią Liszki a z drugiej ze wsią Sawice-Wieś. Inwestorem był Powiat Sokołowski, a współinwestorem Gmina Repki.

Łącznie poniesione nakłady na remont świetlicy wyniosły: 278 593,32 zł. a na przebudowę drogi 432 277,75 zł. Zadania finansowane były ze środków budżetu gminy Repki.

Mieszkańcom sołectwa Ostrowiec Wójt Gminy życzyła, by świetlica stała się miejscem integracji lokalnej społeczności, centrum życia i aktywności i dobrze służyła w organizacji wspólnych spotkań i realizacji wspólnych przedsięwzięć.

Radny Gminy Repki Pan Adam Czarnocki pogratulował mieszkańcom pięknej inwestycji, życzył zadowolenia i dużo radości z przebywania i korzystania z wyremontowanej świetlicy i otoczenia, przekonując, że wspólne działanie samorządu gminy i mieszkańców jest dowodem na to, że razem można dużo zrobić.

Uroczystość była miłą okazją do spotkania się mieszkańców wsi Ostrowiec i wspólnej radosnej zabawy.

Info / Fot. UG Repki

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

W najlepszych czasach dla ludzi, czyli w PRL, w każdej wsi był klub rolnika lub RUCH. I po co było je likwidować?. Dzisiaj świetlice się otwiera, jak ludzi nie ma. Co tu jeszcze spieprzyć.

popo
2018-02-04 13:28:02
Strona 1/1


Dane kontaktowe