17
2020
2011-12-23

Uroczysta zbiórka „Duchów Lasu”


Otóż na to spotkanie oprócz harcerzy, drużynowych i przybocznych przybyli liczni goście – wieloletni dyrektor Szkoły Specjalnej i drużynowy Jerzy Marchel z żoną Bożeną, obecna Dyrekcja Szkoły, wladze sokołowskiego hufca, rodzice i przyjaciele harcerzy. Zebrani świętowali piąte urodziny „Duchów lasu” oraz uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym drużyny.

Wszyscy zasiedli przy pięknie udekorowanym i zastawionym stole, a po powitaniu przez drużynową druhnę Anetę przyszedł czas na wykonywanie kolejnych zadań, związanych z tradycjami Bożego Narodzenia. Na początek było wspólne ubieranie choinki, potem harcerze czytali o zwyczajach bożonarodzeniowych, a goście wymieniali inne znane sobie zwyczaje związane ze zbliżającymi się Świętami. Ostatnim zadaniem było wcielenie się harcerzy w rolę Mikołajów i obdarowanie gości własnoręcznie wykonanymi upominkami. Następnie przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.

W dalszej części wieczoru pojawił się smaczny urodzinowy tort z pięcioma świeczkami, którego wygląd i smak wzbudziły uznanie zebranych. Następnie wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli prezentację zdjęć wzbogaconą wspomnieniową opowieścią druha   Grzegorza. „Duchy lasu” to niezwykle aktywna drużyna, corocznie uczestnicząca w obozach hufca ZHP Sokołów Podlaski i w innych przedsięwzięciach hufcowych. Poza tym harcerze biorą udział w ogólnopolskich zlotach drużyn Nieprzetartego Szlaku w Stemplewie. Te wydarzenia mają bogatą dokumentację fotograficzną. Godna uwagi jest też kronika. Bez wątpienia działalność drużyny sprzyja nie tylko propagowaniu harcerskiego sposobu spędzania czasu wolnego i integracji różnych środowisk, ale też wyrabia w harcerzach poczucie odpowiedzialności, dzielność, pomysłowość i aktywność, rozwija wrażliwość oraz podnosi sprawność fizyczną i psychiczną. To dobrze, że mamy w naszym mieście taką drużynę. Po prezentacji goście wręczali młodym jubilatom prezenty i składali życzenia. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.

J. O.

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe