1
2020
2015-05-08

Unijna refundacja dla gminy Sokołów


W Czerwonce w 2011 roku powstała stacja uzdatniania wody. Samorząd gminy Sokołów Podlaski otrzymał właśnie unijną refundację (prawie milion złotych) za zrealizowaną już inwestycję. 

Umowę w tej sprawie popisano 6 maja w Urzędzie Gminy Sokołów Podlaski. Swój podpis pod dokumentem złożyli: wójt Marcin Pasik, wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu województwa Elżbieta Lanc
 
Na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego czytamy: "Zrealizowana inwestycja od lat była priorytetem samorządu oraz wszystkich mieszkańców. Dostęp do wody spełniającej wymagane normy jest ważny dla całej lokalnej społeczności. To jednak nie koniec planów samorządu. Dofinansowana przez władze województwa inwestycja jest bowiem częścią wieloetapowego projektu, którego celem jest uniezależnienie się gminy od dostaw wody z wodociągu miejskiego.Budowa stacji uzdatniania wody była właśnie pierwszym etapem inwestycji. Kolejne etapy polegają na stopniowym podłączaniu istniejącej sieci wodociągowej w poszczególnych miejscowościach z terenu gminy do ujęcia wody w Czerwonce i stacji uzdatniania. Dziś stopień zwodociągowania gminy może robić wrażenie – wynosi bowiem aż 85 proc".

Całkowita wartość tego projektu to ponad 2 mln 300 tysięcy. Dofinansowanie, które udało się pozyskać wynosi prawie milion złotych. 

opr. KW
fot. Radosław Strzaliński (UM)
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe