17
2020
2013-04-12

Unijna edukacja w Skibniewie


Unijny projekt edukacyjny „Dziecięca Akademia Przyszłości” realizowany w Szkole Podstawowej w Skibniewie.
Uczestnicy projektu chętnie podejmują zaplanowane zadania. Są kreatywni, ciekawi, zdyscyplinowani, rozwiązują nietypowe zadania z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.
Z kolorowych kartek papieru wycinają siatki narysowanych brył geometrycznych i umiejętnie składają je bez kleju. Wykonują różnorodne doświadczenia fizyczno – geograficzne, wykorzystując kompasy i dynamometry. Następnie nagrywają przebieg doświadczeń i z pomocą opiekuna montują krótkie filmiki. Na zajęciach z zakresu wsparcia psychologiczno - pedagogicznego największą radość dzieciom sprawiają zabawy integrujące grupę. Umożliwiają one bliższe poznanie się, rozmowę i nawiązywanie przyjaźni, a także pobudzają wyobraźnię, ćwiczą refleks, zwinność i spostrzegawczość. Uczestnicy czerpią dużo radości z zabaw wykorzystując zakupioną chustę animacyjną KLANZA. Korzystanie z programów użytkowych i przeglądarki internetowej na zajęciach komputerowych sprawia, że uczniowie doskonalą swoje umiejętności. Zdobytą wiedzę wykorzystują przy wykonywaniu ciekawych prac. Przydatnym narzędziem na zajęciach języka angielskiego jest zakupiony odtwarzacz płyt CD, który umożliwia słuchanie autentycznych nagrań anglojęzycznych, nagrywanie swoich wypowiedzi i ich odsłuchiwanie.
Kolejnym atrakcyjnym sprzętem, który zakupiono, jest stół do tenisa stołowego. Dzięki temu zajęcia sportowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem i zachęcają uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wszystkie pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu uatrakcyjniają zajęcia i pozwalają prowadzącym na ciekawą realizację podjętych działań. Projekt będzie realizowany do 21 czerwca 2013r.

Iwona Olędzka

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe