17
2020
2016-03-14

Umowa podpisana!


9 marca władze powiatu sokołowskiego podpisały umowę na wykonanie "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla obszaru 3 powiatów: sokołowskiego, węgrowskiego i siedleckiego".

Od stycznia 2017 roku w całej Polsce nastąpi rewolucja w transporcie. Odpowiedzialność za funkcjonowanie transportu zbiorowego przejmą wójtowie i burmistrzowie. Władze powiatu sokołowskiego już w grudniu podpisały porozumienie pomiędzy władzami powiatu siedleckiego i węgrowskiego. Na terenie tych powiatów powstaną linie komunikacyjne, na których pasażerowie będą mogli korzystać z ustawowych ulg za przejazdy. Od 1 stycznia tylko na liniach komunikacyjnych, których organizatorem będzie starosta, możliwe będzie otrzymanie dopłat z budżetu państwa. 
 
Pierwszym elementem organizacji publicznego transportu było stworzenie planu transportowego. 
 
"Opracowanie  planu ma na celu zrównoważony rozwój publicznego transportu zbiorowego uwzględniającego w szczególności potrzeby osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej zdolności ruchowej. Przyczyni się do podniesienia standardów funkcjonowania zbiorowego transportu" - czytamy na stronie internetowej sokołowskiego starostwa. 
 
Umowa na wykonanie planu podpisana została pomiędzy władzami powiatu sokołowskiego, a Polską Izbą Gospodarczą Transportu Samochodowego i Spedycji. Pod dokumentem swoje podpisy złożyli: starosta Leszek Iwaniuk i jego zastępca Marta Sosnowska oraz władze PIGTSiS: prezes zarządu Zdzisław Szczerbaciuk oraz jego zastępca Franciszek Kowaluk.

KW
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Uch jacy mądrzy za tym stolikiem siedzą, nie wytrzymam, uch!? Musi po gimnazjum.

gieniek
2016-03-24 12:44:08
Strona 1/1


Dane kontaktowe