17
2020
2014-02-28

Umorzyć, czy nie?


Proboszcz jednej z parafii znajdujących się na terenie powiatu sokołowskiego wysłał do Urzędu Gminy pismo z prośbą o umorzenie podatku rolnego, leśnego oraz od nieruchomości za rok 2013.

Pismo zostało odczytane w trakcie ostatniej sesji tamtejszej gminy, a prośba księdza okazała się dla niektórych radnych ciosem poniżej pasa. 
- Ksiądz nie powinien zwracać się z taką prośbą. Skoro sam obrabia ziemie, sam powinien płacić również podatki - mówią radni. Inni z kolei uważają, że należy księdzu podatek umorzyć - chociażby dlatego, aby współpraca tamtejszej gminy z parafią układała się jak najlepiej i bezkonfliktowo.
 
Sam ksiądz twierdzi, że parafia nie domaga się wyłącznie ulg i przywilejów. Swą prośbę motywuje  tym, iż kierowana przez niego parafia udostępnia mieszkańcom gminy kilkadziesiąt miejsc parkingowych bez pobierania opłaty. 
Argumenty księdza nie przekonują wszystkich radnych. Część z nich uważa, że parking nie jest własnością parafii, a nawet gdyby był - za korzystanie z parkingu ksiądz pobiera opłatę w kościele podczas mszy.
 
Wartość podatku jaką ksiądz powinien uregulować to ponad 800 złotych. Decyzja o umorzeniu nie została jeszcze podjęta. Nie wiadomo czy w ogóle zostanie podjęta. 
 
Sprawy związane z kościołem zawsze wywołują sporo kontrowersji. Czy księża wykorzystują sprawowaną przez siebie funkcję do celów prywatnych...? A może ludzie są po prostu za bardzo przewrażliwieni....?
KW / fot. Fotolia

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Który ksiądz by nie był, oni mają z czego żyć. Czy nie ma innych osób, którym należałoby umorzyć podatek? Księża mają kasę!


2014-03-01 00:11:38

Jaka to gmina... Co to tajne??? Jak Pan piszesz, to pisz wszystko a nie takie coś ktoś gdzieś...

Kaka
2014-02-28 23:48:20

Ciekawe. Skoro w mieście zwalnia się z podatku najbogatszych mieszkańców to w sumie dlaczego nie zwolnić z niego księdza? Myślę, że taka prośba powinna być jednak dobrze umotywowana. Jak w przypadku każdego obywatela powinny być wzięte pod uwagę wszystkie okoliczności. Czy Polacy są przewrażliwieni panie Kamilu...niekoniecznie. Złą atmosferę wokół kościoła i księży podgrzewają głównie jego "wierni obrońcy i prawdziwi Polacy". Gdyby nie oni zapewne w ogóle nie byłoby problemu. Ale to strasznie ciężko jest zauważyć.

hmmmm
2014-02-28 22:38:43

następna bulwersująca sprawa to rozliczanie PIT-ów i dopisywanie fikcyjnych darowizn (też w naszym powiecie)

marian
2014-02-28 22:29:16
Strona 1/1


Dane kontaktowe