17
2020
2016-08-15

Ukradł telefony szpitalnym pacjentom


Sokołowscy dzielnicowi zatrzymali mieszkańca gminy Kosów Lacki, który ukradł telefony pacjentom znajdującym się na oddziale szpitalnym.

We wtorek, 9 sierpnia około godz. 20.00 policjanci zostali poinformowani przez poszkodowanych, że z ich szpitalnych szafek zginęły telefony komórkowe. Kradzieży dokonano, kiedy na chwilę wychodzili ze szpitalnej sali, a telefony pozostawili na szafkach przy łóżku. Poszkodowani nie umieli dokładnie powiedzieć, kiedy telefony zostały im skradzione ani kto mógł tego dokonać. Rozmowy z pacjentami z sąsiednich sal również nie dały policjantom żadnych wskazówek, kto mógł ukraść telefony, a tym bardziej, jak może wyglądać sprawca kradzieży.

Po wyjściu ze szpitala policjanci postanowili jeszcze sprawdzić, czy sprawca kradzieży nie przebywa w pobliżu. Dowiedzieli się, że niedługo przed przyjazdem patrolu, na ławce siedział mężczyzna, znajdujący się pod działaniem alkoholu.

Policjanci nie odpuszczając tak łatwo, postanowili sprawdzić znajdujący się w pobliżu szpitala zadrzewiony teren. Zaczynając jego sprawdzanie, ich uwagę przykuł jeden świerk, z podwiniętymi do środka gałęziami. Kiedy przyjrzeli się bliżej, zauważyli tam mężczyznę. W ciemności, zgubił go jeden z telefonów, którego wyświetlacz świecił się, w przepasanej na biodrach saszetce.

Policjanci odebrali mężczyźnie telefony, które trochę wcześniej skradł z sal szpitalnych.

Telefony wróciły do poszkodowanych, którzy nie kryli radości i podziękowań dla policjantów, za tak sprawne działanie. Sprawca kradzieży, 51-letni mieszkaniec gminy Kosów Lacki, odpowie teraz przed Sądem za swoje postępowanie. Grozi mu wysoka kara grzywny, a nawet kara aresztu.

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe