17
2020
2012-08-21

Ugasili płonący autobus


Nic nie wskazywało na tak dramatyczny przebieg kontroli drogowej, przeprowadzonej przez policjantów sokołowskiej drogówki. Policjanci ugasili palący się autobus i wspólnie ze strażakami ewakuowali z niego ponad czterdziestoosobową grupę pasażerów. Wśród nich były osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach.

18 sierpnia około godz. 16.40 w Repkach policjanci sokołowskiej drogówki zatrzymali autobus, który przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowca autobusu, który jechał aż z Krakowa, został ukarany mandatem karnym. Kiedy autobus już zamierzał odjeżdżać w dalszą drogę, okazało się, że pojazd nie mógł ruszyć. W pewnym momencie policjanci i kierowca zobaczyli dym wydobywający się z komory silnika. Otworzyli pokrywę silnika i od razu przystąpili do gaszenia płonących elementów przy silniku.

W trakcie gaszenia na miejsce wezwano straż. Bardzo szybko pojawili się zarówno strażacy ochotnicy z Repek jak i strażacy z PSP. Na szczęście pożar ugaszono przed ich przybyciem. Strażacy przystąpili do sprawdzenia, czy nie ma zagrożenia ponownego pojawienia się ognia i wspólnie z policjantami ewakuowali wszystkich, ponad czterdziestu pasażerów. Wśród nich były osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach.

Policjanci pomogli w zorganizowaniu zastępczego autobusu, aby grupa wycieczkowa z Krakowa, mogła kontynuować podróż.

Dzięki sprawnemu współdziałaniu służb ratowniczych, na szczęście nikt nie ucierpiał. Trudno sobie wyobrazić, jaki mógłby być finał pożaru autobusu, gdyby pożar nie został ujawniony w zarodku.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe