17
2020
2016-04-25

Udane występy sokołowskich pływaków


W dwie kolejne niedziele kilkunastoosobowa reprezentacja Klubu Sportowego Neptun sprawdzała swoje umiejętności w zawodach pływackich. 

Pierwsze, VI Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Ostów Mazowiecki,  odbyły się 10 kwietnia 2016r. W zawodach tych wystartowali zawodnicy z 9 okolicznych klubów . Dopisała publiczność kibicująca swoim faworytom. Pływacy KS Neptun, wchodzący w okres startowy, mogli sprawdzić efekty swojej całorocznej pracy treningowej. Starty na zawodach zaowocowały wieloma rekordami życiowymi. W sumie dziewczęta i chłopcy zdobyli 22 medale w tym: 4 złote, 12 srebrnych i 6 brązowych. Najlepszymi startami mogli pochwalić się: Amelia Kubuj, Bartek Serewiś, Julia Krasnodębska, Kacper Wyszomierski, Kamila Chwedorczuk, Oliwia Moczulska, Ela Rytel, Zuzanna Ślepowrońska, którzy to zawodnicy zdobyli po dwa medale.
 
W następną niedzielę, 17 kwietnia 2016r, sokołowscy pływacy gościli na pływalni w Mińsku Mazowieckim. Tym razem odbywała się druga runda  Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Pływaniu. Zawody, organizowane przez KS Barakuda, cieszą się ogromną popularnością. Uczestniczą w nich młodzi pływacy z kilkunastu warszawskich klubów pływackich, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrołęki, Siedlec. Sokołów Podlaski i KS „Neptun” reprezentowało 10 zawodniczek i 9 zawodników. 
 
Największy sukces wśród zawodników sokołowskiego klubu osiągnęła Amelia Kubuj, zdobywając złoty medal na dystansie 100m stylem zmiennym i brąz na 50m żabką. Ogromne gratulacje dla utalentowanej pływaczki. Na podium stanęli jeszcze Kamila Chwedorczuk, startująca 25m grzbietem i 50m dowolnym, Wiktoria Krysiak - 50m klasycznym i 100m zmiennym i Patryk Błoński – 50m stylem klasycznym. Pozostałym zawodnikom udało się poprawić swoje rekordy życiowe, ale nie awansowali na podium.
 
Były to kolejne, udane występy sokołowskich pływaków  na zawodach rangi okręgowej. Gratulujemy medali i życzymy dużo zapału i wytrwałości w ciężkiej pracy treningowej oraz zwycięstw na kolejnych zawodach.
 
Dariusz Dacków, Wojciech Miłkowski
Trenerzy KS Neptun
 

 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe