2
2020
2017-11-07

Udana kwesta na sokołowskich cmentarzach


W Dzień Wszystkich Świętych na sokołowskich cmentarzach odbyła się czternasta kwesta organizowana przez Stowarzyszenie Opieki nad Zabytkami Sokołowskich Cmentarzy ,,Memoria’’.

Na cmentarzu przy ul. Chopina, gdzie kwestowali pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej, zebrano 3419, 99 zł. Na cmentarzu przy ul. Bartoszowej, gdzie kwestowało łącznie 94 uczniów i 27 nauczycieli z następujących placówek: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, I Liceum Ogólnokształcące, wolontariusze zebrali 4624, 03 zł. Łączna kwota z kwesty wyniosła w tym roku 8044, 02 zł.

Warto dodać, ze placówka z ulicy Repowskiej, czyli do niedawna PG 2, a obecnie PSP nr 3 jest jedną z nielicznych szkół w Polsce, która (wspólnie z MBP) ma tak długi staż pracy społecznej w postaci kwest na rzecz ratowania dziedzictwa lokalnej historii. W kolejnych latach dołączyły PG 1(obecnie PSP nr 6), I Liceum Ogólnokształcące, a w tym roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Na temat efektów działań Stowarzyszenie Opieki nad Zabytkami Sokołowskich Cmentarzy ,,Memoria’’ więcej napiszemy wkrótce.

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe