2
2020
2019-04-02

Uczniowie ze Sterdyni najlepsi w BRD


28 i 29 marca 2019 r. w Zespole Szkół w Jabłonnie Lackiej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rokrocznie celem konkursu jest podniesienie świadomości bezpiecznego poruszania się po drogach.

Organizatorami tegorocznego turnieju byli: Kuratorium Oświaty i Warszawie - Delegatura w Siedlcach, Komenda Powiatowa Policji
w Sokołowie Podlaskim, Wójt Gminy Jabłonna Lacka oraz Dyrekcja Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej.

Pierwszego dnia rywalizowali uczniowie z grupy wiekowej 10-12 lat. W konkursie udział wzięło 11 reprezentacji szkół podstawowych (po dwie dziewczynki i dwóch chłopców). Turniej obejmował test ze znajomości zasad ruchu drogowego oraz jazdę sprawnościową po rowerowym torze przeszkód, który składał się z następujących przeszkód: żmijka, slalom z ograniczeniem, korytarz z desek, przewożenie elementu na uwięzi, przewożenie przedmiotu oraz tarka. Najwięcej problemów zawodnikom przysporzył tradycyjnie slalom.

Po zakończeniu zmagań komisja konkursowa ogłosiła wyniki. I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni, II – z SP w Ceranowie, III - z SP w Jabłonnie Lackiej. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i drobne upominki.

Szkołę Podstawową w Sterdyni reprezentowali przygotowani przez nauczyciela Mieczysława Szymańskiego uczniowie klasy V i VI: Gabriela Kozłowska, Bartosz Marchel, Karina Szalach i Michał Siedlecki. 10 maja 2019 roku będą oni reprezentować powiat sokołowski w eliminacjach rejonowych w Siedlcach.

29 marca rywalizowali uczniowie z grupy wiekowej 13-16 lat. W konkursie udział wzięły trzyosobowe reprezentacje szkół z: Ceranowa, Jabłonny Lackiej, Kosowa Lackiego, Rozbitego Kamienia, Sabni, Skibniewa, Sterdyni, Łazowa, Zembrowa, oraz SP nr 2 i SP nr 6 w Sokołowie Podlaskim. Turniej obejmował test i jazdę sprawnościową. Najwięcej problemów i starszej grupie przysporzył slalom. Po zaciętej rywalizacji i ogłoszeniu wyników okazało się, że również w tej grupie wiekowej zwyciężyła drużyna ze Sterdyni. II miejsce zajęła drużyna gospodarzy, III - uczniowie ze Skibniewa. Zwycięzcy otrzymali puchary i drobne upominki ufundowane przez Wójta Gminy Jabłonna Lacka.

Szkołę w Sterdyni reprezentowali przygotowani przez nauczyciela Mieczysława Szymańskiego uczniowie: Karolina Deniziak, Robert Kur i Kornelia Kulikowska.10 maja 2019 roku będą oni reprezentować powiat sokołowski w eliminacjach rejonowych w Siedlcach.

Podczas podsumowania turnieju Wójt Gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk, Komendant Policji w Sokołowie insp. Marek Żero, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Zbigniew Pilip oraz dyr. Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej Jolanta Kondraciuk pogratulowali zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzyli bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Były też obecne przedstawicielki Kuratorium: Hanna Bolesta i Barbara Radman, z-ca dyrektora ZS w Jabłonnie Lackiej Agnieszka Ratyńska, a także Komendant Posterunku Policji w Sterdyni Sławomir Skomorucha, policjant Dariusz Maksimiak oraz przedstawiciel WORD.

Warto dodać, że to nie pierwszy sukces uczniów ze Sterdyni w Turnieju BRD. Zaangażowanie uczniów, nauczyciela i dyrekcji placówki - poprzedniej dyrektor Grażyny Binduły i obecnej dyrektor Bogumiły Steć przynoszą efekty. Podziękowania należą się prezesowi OSP Mursy Andrzejowi Pogorzelskiemu - uczniowie ze Sterdyni dotarli na konkurs samochodem strażackim. Pierwszego dnia kierował Robert Dyoniziak, a drugiego Natalia Pogorzelska.


Oprac. J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe