2
2020
2019-10-28

Uczniowie z Grochowa pamiętają o dawnych bohaterach


Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Grochowie włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej - „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

W ramach akcji podjęto w szkole szereg działań. Jednym z nich było posprzątanie przez uczniów, pod kierunkiem wychowawcy, dawnego cmentarza w Czerwonce. Uczniowie zapalili również znicze na opuszczonych i zapomnianych grobach.

Do akcji włączyli się również uczniowie kl. I-III, którzy z nauczycielami podjęli  działania upamiętniające ważne postacie oraz wydarzenia. Uczcili pamięć lokalnego bohatera - Władysława Rawicza, którego pomnik znajduje się przy szkole. Przed zapaleniem symbolicznego znicza przy pomniku uczniowie wysłuchali informacji o jednym z najsłynniejszych bohaterów powstania styczniowego. Wiele lat spędził w Grochowie i uczniowie oraz mieszkańcy pamiętają o swoim bohaterze.


Info / Fot. ZO w Grochowie


 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe