17
2020
2013-10-04

Uczniowie PG 2 znów w Klepaczewie


Początek roku szkolnego to czas integracji uczniów, którzy rozpoczęli naukę w nowych szkołach.

W środę 18 września grupa 60 uczniów klas pierwszych PG 2 w Sokołowie pod opieką p. Małgorzaty Brzozowskiej, p. Bogusławy Bielińskiej, p. Joanny Turos, p. Andrzeja Pijorka i p. Jerzego Iwańskiego wzięła udział w wycieczce do Klepaczewa, miejscowości położonej na terenie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. Organizatorami wyjazdu były panie Ewa Murek-Szotko - psycholog szkolny i Joanna Turos - pedagog szkoły.
Taka integracyjna wycieczka uczniów klas I staje się już tradycją szkoły. 
W trakcie wyjazdu młodzież ma możliwość nawiązania bliskich relacji i spędzenia ze sobą czasu podczas zabaw i zajęć terenowych. Tego typu wycieczki rokrocznie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Integracja na świeżym powietrzu, połączona z grupowymi zajęciami sprawnościowymi pozwala na lepsze i szybsze poznanie się uczniów niż w trakcie zajęć integracyjnych prowadzonych w szkole.
Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku uczniowie uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach przygotowanych przez organizatorów. Były wśród nich zjazd po linie, wspinaczka ściankowa, nauka strzelania z łuku i z wiatrówki, rozpalanie ognia krzesiwem. Duże emocje wzbudzały zabawy drużynowe mające na celu rozwijanie współpracy, kreatywności i zaradności, jak np. budowanie szałasu w lesie, poszukiwanie ukrytego przedmiotu. Niewątpliwą atrakcją wycieczki był rejs parostatkiem po Bugu. Pomimo nie najlepszej pogody, uczniom dopisywał dobry nastrój, dzięki czemu zajęcia upływały w serdecznej, przyjaznej atmosferze. Zwieńczeniem tego dnia było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.
„Wycieczka była udana. Dzięki zabawom w grupach mogliśmy bliżej poznać kolegów i koleżanki z innych klas, przełamać lęk podczas zadań sprawnościowych. Przekonaliśmy się również o tym, jak ważna jest współpraca w grupie. Chcielibyśmy, aby szkoła organizowała więcej takich wyjazdów”- stwierdzili uczestnicy wycieczki po powrocie.

JO
« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe