11
2020
2018-06-27

Uczniowie I LO Laureatami VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej


Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim zostali laureatami VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Olga Tomczuk i Julia Żachowska zdobyły 3 miejsce w kategorii „DUETY” za piosenkę „Зимний сон” z repertuaru Alsu. Jakub Lachowski zdobył 3 miejsce w kategorii „SOLIŚCI” za piosenkę ludową „Под ракитою”.

Konkurs odbywał się w dniach 6 -7 czerwca w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej pod hasłem: "Dopóki nam Ziemia kręci się..." (B. Okudżawa) – od tradycji do współczesności. W tegorocznej edycji wzięło udział około stu uczestników z ponad 65 szkół, wyłanianych spośród 400 uczniów zgłaszanych przez szkoły, w tym szkoły muzyczne i Ośrodki Kultury z całej Polski. Wśród uczestników byli m.in. reprezentanci z Warszawy, Łodzi, Koszalina, Lublina, Krakowa, Rzeszowa, Białegostoku i wielu innych polskich miast. Repertuar programu konkursowego był nadzwyczaj różnorodny.

W tym roku można było usłyszeć wiele niesamowitych i oryginalnych wykonań piosenek rosyjskich bardów - B. Okudżawy, W. Wysockiego, Ż. Biczewskiej i innych. Wykonywane były też pieśni ludowe, hity Ałły Pugaczowej, Wiktora Coja oraz współczesny repertuar. Oprócz popisów konkursowych, z dużym aplauzem spotkały się również występy gości specjalnych: Chóru Katedry Prawosławnej św. Aleksandra Newskiego w Łodzi oraz Evgena Malinowskiego – rosyjskiego aktora, piosenkarza, popularyzatora utworów bardów rosyjskich.

Organizatorami festiwalu byli: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, XV Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Łodzi i Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie. Patronat honorowy objęli: Ambasador Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej, Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska. Patronat medialny: Radio Łódź, TVP Łódź oraz ЕВРОПА.RU.
 Agnieszka Babicka, nauczyciel języka rosyjskiego 
Fot. I LO w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Brawo. Tak trzymać.

Mirka
2018-07-02 19:57:59

Ojej. Nie bali się. BRAWO!!!. Pewnie klechy to przegapili. Biskup nie daruje, głowy polecą. Jak w katolickim grajdole można śpiewać po rusku?. Można. I bardzo dobrze.

popo
2018-07-01 20:32:03
Strona 1/1


Dane kontaktowe