17
2020
2018-01-23

Uciekali przed policją


 W sobotę 20 stycznia około godziny 15.25 w Sokołowie Podlaskim policjanci sokołowskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem Opel Astra z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym. Mężczyzna pomimo wydawania przez policjanta sygnału do zatrzymania podjął próbę ucieczki.

O zaistniałej sytuacji został powiadomiony dyżurny sokołowskiej jednostki. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za mężczyzną, wydając nieustannie sygnały błyskowe i dźwiękowe. Kierowca w pewnym momencie w jednej z miejscowości na terenie gminy Sokołów Podlaski wjechał na posesję. W pojeździe jechało dwóch mężczyzn - 46-letni mężczyzna z 21-letnim synem. Początkowo 21-latek twierdził, że to on kierował autem. Ostatecznie, gdy policjanci pouczyli mężczyznę, iż niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych podczas pościgu sygnałów błyskowych i dźwiękowych, jest przestępstwem przyznał się, że autem kierował jego ojciec. Przyczyną ucieczki przed
policjantami było uniknięcie konsekwencji w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie wykazało prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed Sądem. Grozi mu wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności, a nawet do 5 lat więzienia.

st. sierż. Dominika Rozbicka

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe