37
2019
2015-03-25

Ucieczka, pościg, strzały


Pijany kierowca łamał przepisy ruchu drogowego i zaczął uciekać. Policjanci wyruszyli za nim w pościg. Konieczne było użycie broni.

Ta sytuacja wydarzyła się w poniedziałkowy wieczór (23 marca). W pobliżu miejscowości Sawice  policjanci z posterunku policji w Repkach zatrzymali do kontroli samochód, który, co było widoczne, znacznie przekroczył prędkość. Kierowca jednak zignorował sygnał policjantów, zwiększył prędkość i zaczął uciekać w kierunku Siedlec. Policjani natychmiast wyruszyli w pościg. Próbowali najechać mu drogę,  ale ten wcale nie zwalniał. Jechał tak szybko, jakby chciał staranować funcjonariuszy. 

Policjanci użyli broni. Strzały ostrzegawcze nie przynosiły jednak żadnych rezultatów. Zaczeli więc strzelać w kierunku pędzącego samochodem mężczyzny (pocisk trafił w maskę samochodu).

Po chwili mężczyzna został schwytany. Nadal próbował uciekać, ale tym razem mu się nie udało.  49-letni mężczyzna (mieszkaniec gminy Paprotnia) miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Niebawem odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu oraz próbę napaści na policjantów. Grozi mu nawet 10 lat więzienia. 

OPR. KW
 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

maske hmm ciekawe

didid
2015-03-26 19:26:39

Dzięki ci Panie Boże, że się sami nie wystrzelali.

PP
2015-03-25 12:07:17
Strona 1/1


Dane kontaktowe