17
2020
2013-02-21

Ucieczka John Deere'a


Kierowca ciągnika rolniczego John Deere został zatrzymany po tym jak spowodował kolizję drogową i z niej uciekł. Kierowca ciągnika był trzeźwy. Okazało się, że nie miał prawa jazdy.
20 lutego około godz. 15.00, dyżurny sokołowskiej Policji został poinformowany przez kierowcę toyoty, że przed kilkoma chwilami uczestniczył w kolizji drogowej. Jadąc ul. Wolności (droga krajowa nr 62), z ulicy Armii Krajowej wyjechał mu ciągnik rolniczy. Pomimo próby uniknięcia zderzenia, doszło do uszkodzenia jego pojazdu. Teraz jechał za uciekającym ciągnikiem rolniczym z przyczepką. Pomimo prób zatrzymywania, kierowca ciągnika nie zamierzał się zatrzymać.
Ciągnik rolniczy został zatrzymany na ul. Repkowskiej. Kierowca, oczywiście nie poczuwał się do winy. Uznał, że to raczej on jest pokrzywdzonym. Nie przekonywały go argumenty, że wymusił pierwszeństwo, że jechał drogą, gdzie obowiązywał zakaz wjazdu ciągników rolniczych, a przyczepka, którą ciągnął była niedopuszczona do ruchu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących pojazdami. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Podczas dalszej kontroli okazało się również, że kierujący ciągnikiem rolniczym nie posiada prawa jazdy.
Kierowca ciągnika rolniczego odpowie teraz przed Sądem za spowodowanie kolizji drogowej oraz ucieczkę z jej miejsca, jak również za inne popełnione wykroczenia.
Całe zdarzenie nagrały kamery sokołowskiego monitoringu. Widać wyraźnie, jak kierowca ciągnika, dojeżdżając do skrzyżowania nie stosuje się do znaku „ustąp pierwszeństwa przejazdu”. Działający od początku roku monitoring kolejny raz okazał się pomocny w policyjnej pracy.

Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski
asp.szt. Sławomir Tomaszewski
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Pirat drogowy

ulek
2013-02-21 14:02:10
Strona 1/1


Dane kontaktowe