17
2020
2014-11-23

Tygrys niestraszny


W ubiegłą niedzielę, w ramach ostatniej kolejki rundy jesiennej siedleckiej ligi okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na własnym boisku Tygrys Huta Mińska 2:0 (2:0). Bramki dla sokołowskiego zespołu zdobyli: Kamil Wyrozębski i Paweł Buczyński.

Mocny początek 
Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Miedznej piłkarze Podlasia do potyczki z piątym w tabeli Tygrysem przystąpili w roli zdecydowanego faworyta. Przyjezdni ponieśli cztery ligowe porażki z rzędu i przybyli do Sokołowa zaledwie w jedenastoosobowym składzie. Od początku spotkania mieliśmy do czynienia z ogromną przewagą podopiecznych Michała Rybaka. Właściwie kwestią czasu było otwarcie wyniku przez gospodarzy. Pierwszą dogodną okazję do zdobycia gola miał Patryk Wyrozębski, którego silny strzał z około dwudziestu metrów minimalnie minął bramkę rywali. Co nie udało się młodszemu z braci Wyrozębskich, uczynił w 16’ starszy z nich – Kamil. Doskonała wymiana futbolówki na jeden kontakt pomiędzy pomocnikami Podlasia zakończyła się dobrym prostopadłym podaniem Marcina Siedleckiego do wyżej wymienionego kolegi. 21-latek znajdując się sam na sam z bramkarzem nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Po zdobyciu prowadzenia różnica w umiejętnościach obu zespołów była jeszcze bardziej widoczna. Taki stan rzeczy musiał zaowocować kolejnymi bramkami dla gospodarzy. Nastąpiło to w 28’. Indywidualną akcję Patryka Wyrozębskiego strzałem z pięciu metrów zakończył Paweł Buczyński. Piłkarze Tygrysa w pierwszej połowie ledwie kilkukrotnie gościli pod bramką Kotowskiego, jednak ani razu poważnie nie zagrozili sokołowskiemu golkiperowi.
 
Pełna kontrola
Przebieg drugiej połowy był bardzo podobny do obrazu gry sprzed przerwy. Przewaga Podlasia nie podlegała dyskusji, a rywale nie bardzo wierzyli, że mogą wywieźć z Sokołowa korzystny rezultat. Niestety żadna z kilku stuprocentowych sytuacji nie zakończyła się zdobyciem gola. Niefrasobliwość była  zapewne efektem bezpiecznego wyniku. Najlepszą z nich zmarnowali kolejno: Cezary Rytel, Marcin Siedlecki i Patryk Wyrozębski. W ogromnym zamieszaniu za każdym razem obronną ręką wychodził Paweł Pałdyna. Swoje okazję mieli także Łukasz Buczyński i Piotr Goś, jednak oni również nie zdołali pokonać dobrze dysponowanego Pałdyny. 
Z przebiegu gry wynik mógł być zdecydowanie wyższy i dwubramkowe zwycięstwo to najniższy wymiar kary. Cieszy jednak kolejny komplet punktów i pozytywne zakończenie rundy jesiennej. 
 
Wicemistrz jesieni
Zawodnicy Podlasia rundę jesienną siedleckiej ligi okręgowej zakończyli na drugim miejscu w tabeli, tracąc do liderujących Czarnych Węgrów jeden punkt (Czarni rozegrali spotkanie mniej). Ta lokata na koniec sezonu da możliwość gry w barażach o awans do IV ligi. Zanim nastąpi przerwa zimowa, w najbliższy weekend zostanie rozegrana pierwsza kolejka rundy rewanżowej, w której sokołowski zespół zmierzy się na własnym boisku z Naprzodem Skórzec. 
 
Podlasie Sokołów Podlaski
– Tygrys Huta Mińska 2:0 (2:0)
Bramki: Kamil Wyrozębski 16’, Paweł Buczyński 28’
Skład Podlasia: Kotowski – Nowotniak, B. Rytel, Supeł, Goś – P. Buczyński(57’Karcz), Komycz(50’C. Rytel), Siedlecki(75’Ł. Buczyński), K. Wyrozębski, Klimczuk(50’Horowicz) – P. Wyrozębski
 
Inne wyniki XV kolejki: 
Wektra Zbuczyn – Miedzanka Miedzna 7:2
Jabłonianka Jabłonna Lacka – Sęp Żelechów 3:1
Orzeł Unin – Wilga Miastków 6:1
Zryw Sobolew – Tajfun Jartypory 1:2
Fenix Siennica – Victoria Kałuszyn 3:1
Watra Mrozy- Hutnik Huta Czechy 1:1
Czarni Węgrów – Naprzód Skórzec 1:2
 
Tabela:
1. Czarni Węgrów 14 34
2. Podlasie Sokołów Podlaski 15 33
3. Fenix Siennica 15 31
4. Watra Mrozy 15 25
5. Tajfun Jartypory 15 25
6. Naprzód Skórzec 15 25
7. Jabłonianka Jabłonna Lacka 15 24
8. Tygrys Huta Mińska 14 23
9. Miedzanka Miedzna 15 21
10. Wektra Zbuczyn 15 20
11. Hutnik Huta Czechy 15 20
12. Zryw Sobolew 15 15
13. Sęp Żelechów 15 14
14. Orzeł Unin 15 13
15. Victoria Kałuszyn 15 12
16. Wilga Miastków 15 10
 
Przemysław Wiatrowski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe