7
2020
2018-03-27

Tydzień pożarów!!!


W ubiegłym tygodniu na trenie naszego powiatu doszło do szeregu pożarów. Były to pożary traw, lokalu usługowego oraz budynku gospodarczego.

Na Wokulskiego
W poniedziałek 19 marca przed południem 2 zastępy z JRG Sokołów Podlaski interweniowały w pomieszczeniach dwóch sklepów przy ulicy Wokulskiego, w których było duże zadymienie. Okazało się, że jego przyczyną był płonący plastikowy pojemnik w pomieszczeniu, gdzie znajdował się piec. Z zadymionych pomieszczeń ewakuowano 4 osoby. Strażacy ugasili pożar, oddymili pomieszczenia i oraz przy pomocy kamery termowizyjnej i czujników sprawdzili, czy nie ma ukrytych zagrożenie - zarzewi ognia lub tlenku węgla. Policja bada przyczynę pożaru.

W Nowej Wsi Kosowskiej
Tego samego dnia przed z południem paliły się trawy w Nowej Wsi Kosowskiej. Szybko rozprzestrzeniający się ogień obejmował ponad 0, 5 ha traw, zagrażając pobliskiemu lasowi oraz drewnianemu budynkowi. W akcji brały udział zastępy straży pożarnej OSP z Kosowa Lackiego Mursów, Sterdyni i Łomny oraz JRG Sokołów Podlaski. Przy pomocy kilku linii gaśniczych oraz tłumic strażacy opanowali ogień. Spaleniu uległo około 1 hektara traw oraz gałęzie. Prawdopodobna przyczyna – podpalenie.

W Tchórznicy
Następnego dnia, 20 marca przed godz. 10 do dyspozytora SKKP w Sokołowie Podlaskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze murowanej stodoły w Tchórznicy (gm. Sabnie). Skierowano tam 4 zastępy OSP oraz 1 zastęp z JRG. Płonęła słoma. Strażacy gasili pożar, nie dopuszczając do rozprzestrzenienia się ognia na konstrukcję budynku i rzeczy składowane w środku. Następnie przerzucali i przelewali słomę, aby nie dopuścić do ponownego zapłonu. Akcja trwała prawie 4 godziny. Brały w niej udział następujące jednostki: JRG Sokołów Podlaski, OSP KSRG Jabłonna Lacka, OSP KSRG Sabnie, OSP KSRG Nieciecz, GLM Mercedes Sprinter OSP Tchórznica.

Pożar sadzy i fałszywy alarm!
21 marca po południu dyspozytor SKKP z JRG Sokołów Podlaskim odebrał dwa zgłoszenia dotyczące pożarów. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło pożaru sadzy w Kosowie Lackim, drugie pożaru traw w Stasinie. Strażacy z OSP Kosów Lacki oraz z JRG Sokołów Podlaski wygasili piec na ulicy Wolności, przeczyścili przewód kominowy i przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzili jego temperaturę. Drugie zgłoszenie okazało sie fałszywe, co stwierdzili strażacy z jednostki OSP Sabnie.

Pożar w Zalesiu
Tego samego dnia wieczorem strażacy z OSP KSRG Mursy i OSP Łomna gasili płonące nieużytki o pow. ok. 20 arów w miejscowości Zaleś gm. Sterdyń.

Pożar traw w gminie Kosów Lacki
W niedzielę 25 marca po południu strażacy z OSP Chruszczewka i OSP Trzciniec Duży gasili pożar traw na trasie Chruszczewka - Kosów Lacki. Natomiast wieczorem, po 21, pożar miał miejsce między miejscowościami Telaki – Łomna. Pożar gasili strażacy z OSP Telaki oraz OSP Łomna.

Przypominamy, wypalanie traw i nieużytków jest zabronione i może stanowić duże zagrożenie dla lasów, budynków, ludzi i zwierząt.

J.O. 
Fot. OSP Mursy Stare

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe