17
2020
2018-02-07

Tydzień pełen niesamowitych wrażeń


W drugim tygodniu ferii zimowych – od poniedziałku do soboty 27 stycznia w świetlicy parafialnej w Zembrowie trwały zajęcia dla dzieci i młodzieży. Ponad trzydzieścioro ich uczestników miało okazję aktywnie, interesująco i w spędzić czas wolny od szkolnej nauki.

Pod okiem profesjonalistów doskonalili oni swoje umiejętności plastyczne, muzyczne, wokalne i taneczne. Odbywały się też próby scholi „Boże Promyki” i tematyczne spotkania formacyjne w grupach. Były gry i zabawy ruchowe, w tym w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokołowie, a także zjazdy na sankach z najwyższej w regionie górki za Szkołą Podstawową w Zembrowie. Nie zabrakło smacznych posiłków i radosnej atmosfery.

Atrakcją okazał się wyjazd do Siedlec do kina. Ważnym wydarzeniem był też pobyt w Drohiczynie. Uczestnicy półkolonii wzięli tam udział w noworocznym spotkaniu ks. bpa Tadeusza Pikusa z doradcami życia rodzinnego i członkami Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar". Schola zapewniła oprawę muzyczną liturgii Mszy św. i spotkania opłatkowego w sali konferencyjnej. Była też okazja do zwiedzania drohiczyńskiej katedry wraz z podziemiami i Muzeum Diecezjalnego.

Półkolonie zakończyły się uroczystą niedzielną Mszą św. w kościele w Zembrowie oraz krótkim spotkaniem w świetlicy parafialnej ze wszystkimi dziećmi obecnymi na nabożeństwie.

Organizatorem przedsięwzięcia był ks. kan. Piotr Arbaszewski – proboszcz Parafii Najświętszego Zbawiciela w Zembrowie i dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe