43
2019
2018-03-07

„Tworzymy kulturę szacunku w sieci” w Zespole Oświatowym w Grochowie


W lutym w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

28 lutego nasza szkoła aktywnie włączyła się do obchodów tego ważnego dnia. Uznaliśmy to za szczególnie ważne gdyż od września uczestniczymy w projekcie „Cyfrowobezpieczni.pl” i wszelkie działania związane z bezpieczeństwem dzieci w Internecie są dla nas priorytetem.

Koordynatorem zadań związanych z realizacją szkolnego Dnia Bezpiecznego Internetu był mentor projektu Cyfrowobezpieczni.pl pani Sylwia Kosieradzka wraz ze szkolnym pedagogiem panią Jadwiga Bartnik.

Głównym celem programu było zapoznanie uczniów z możliwościami i zagrożeniami, jakie daje Internet.

Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa, poznali także zasady kulturalnego zachowywania się w Internecie.

Tego dnia zapoznano uczniów ze stronami: www.cyfrowobezpieczni.pl, www.dbi.pl, www.sieciaki.pl, www.dzieciniczyje.pl, www.safeinternet.pl.

Zostały także przeprowadzone warsztaty profilaktyczne „Stop cyberprzemocy” dla uczniów klas IV i VI, a dla najmłodszych uczniów klas I- III szkoły podstawowej w ramach opracowanego programu „Dzieciaki–Sieciaki” przeprowadzono warsztaty plastyczne, na których dzieci wykonywały „sieciakowe” kolorowanki. Warsztaty prowadzili uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i II gimnazjum.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele aktywnie włączyli się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.
 Sylwia Kosieradzka 
Fot. ZO w Grochowie

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe