17
2020
2017-02-08

„Twój miś może zostać ratownikiem”


Zakończyła się kampania wychowawcza ogłoszona przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie pt. „Twój miś może zostać ratownikiem”, której celem było udzielenie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim zebrali 156 misiów , które 7 lutego 2017r., przekazali strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. W tym celu uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami: p. E. Mateusiak, H. Ratyńską i B. Masłowską udali się do siedziby PSP, gdzie przy okazji mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniu dla dzieci kl. 1-3 w ramach programu- Edukacja dla Bezpieczeństwa- Ognik oraz zwiedzaniu budynku , prezentacji wozów bojowych, sprzętu pożarniczo- gaśniczego oraz przyjrzeniu się z bliska ćwiczeniom sprawnościowym i pracy strażaków. Zarówno pokazy sprawnościowe jak i lekcja okazały się wielką atrakcją dla dzieci, które z ogromnym zainteresowaniem słuchały wykładu i uczestniczyły w zajęciach praktycznych. Po skończonym kursie dzieci otrzymały Certyfikat Dzielnego Małego Ognika i plan lekcji w kształcie wozu strażackiego. Na koniec wycieczki uczniowie wraz z gospodarzami obiektu wykonali pamiątkowe zdjęcia.

W imieniu dzieci i wychowawców składam serdeczne podziękowania starszemu kapitanowi Wojciechowi Rogowskiemu i dowódcy zmiany aspirantowi sztabowemu Zenonowi Rytel- Kuc oraz pozostałym druhom za profesjonalne, pełne pasji i zaangażowania przyjęcie oraz przekazanie bardzo ważnych i cennych informacji mających na celu bezpieczeństwo najmłodszych- naszych dzieci. 

Hanna Ratyńska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe