17
2020
2014-05-28

Turystycznie w Bielanach - cz.2


W gminie Bielany rozpoczęła się realizacja ll etapu projektu pn. "Turystyka szansą społeczno-gospodarczego rozwoju". W ramach projektu wykonywane są prace w Kowiesach oraz Bielanach Wąsach. 

W Kowiesach - jak informują nas w Urzędzie Gminy w Bielanach - zaplanowano ogrodzenie ścieżek spacerowych, zbudowanie trzech wiat turystycznych, paleniska i grilla kamiennego, a także utworzenie oświetlenia solarnego, ścieżek spacerowych przy zbiornikach. W planach jest ponadto parking z kostki brukowej, plac zabaw dla dzieci oraz zakup i montaż stojaków na rowery. 
W Bielanach Wąsach zaplanowano natomiast wykonanie bramy głównej z okrąglaków zaimpregnowanych, ogrodzenie zbiornika wodnego, ustawienie tablic ekspozycyjnych i ławek, a także wykonanie chodników o nawierzchni z tłucznia kamiennego oraz zasadzenie drzew wokół zbiornika. 
 
Prace potrwają prawdopodobnie do lipca br. Projekt realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Całkowity koszt projektu wynosi 617 690,89 zł., w tym koszty kwalifikowane 614 123,89 zł. Poziom dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 79%.
 
OPR. KW / fot. UG Bielany
« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe