17
2020
2021-12-14

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sokołowa Podlaskiego


12 grudnia w sali budynku pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim rozegrano coroczny turniej szachowy o puchar burmistrza Sokołowa Podlaskiego.

W turnieju grali szachiści i szachistki z Sokołowa Podlaskiego i okolicznych miejscowości. Zwyciężył uczeń I LO w Węgrowie Jakub Żurawicki, który zdobył 6 pkt. na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika. Drugie miejsce zajął Józef Flaziński, pełniący również funkcję sędziego głównego turnieju, który zgromadził 5,5 pkt. Na trzeciej pozycji uplasował się dziewięcioletni Mateusz Strus z Sokołowa Podlaskiego, który uzyskał 5 pkt. Czwarte miejsce zajął koleiny sokołowianin Paweł Nasiłowski – 4,5 pkt.

W kategorii juniorów do lat 18 czołowe miejsca zajęli: Jakub Żurawicki, Paweł Nasiłowski i Aleksandra Żurawicka. W kategorii seniorów zwyciężył Józef Flaziński przed Pawłem Krajewskim z Siedlec i Krzysztofem Skwierczyńskim z Sokołowa. Wśród Juniorów do lat 12 najlepsi byli: Mateusz Strus przed Bartoszem Choromańskim z Węgrowa i Michałem Skolimowskim z Siedlec.

Na zakończenie turnieju zastępca burmistrza Sokołowa Podlaskiego Krzysztof Dąbrowski wręczył zwycięzcom puchary, a pozostałym wszystkim uczestnikom turnieju nagrody i upominki.

 


Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe