29
2022
2022-10-18

Turniej Smaków "Jesień na Wielkim Gościńcu Litewskim"


Turniej Smaków "Jesień na Wielkim Gościńcu Litewskim" odbędzie się 23 października w godz. 10:00 - 14:00 w SOK-u.

Turniej Smaków "Jesień na Wielkim Gościńcu Litewskim" to wydarzenie promujące dziedzictwo kulinarne i kulturowe obszaru wschodniego Mazowsza oraz całego Podlasia, przez które przebiegał przez kilka wieków szlak Wielkiego Gościńca Litewskiego - trakt łączący stolice Korony Polskiej i Księstwa Litewskiego.

Celem imprezy jest prezentacja regionalnych tradycji kulinarnych, identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych produktach i potrawach z regionów na szlaku WGL, poszukiwanie produktów i potraw specyficznych dla regionów na szlaku WGL, które mogą stać się jego wizytówką
i popularyzacja kuchni regionalnej, jako atrakcji turystycznej na szlaku.

Podczas Turnieju Smaków będą królować ekologiczne potrawy z darów jesieni: ziemniaków, cukinii, dyni i innych warzyw, grzybów, mięsa, a także konfitury i przetwory z owoców zebranych latem.

Turniej skierowany jest do: Kół Gospodyń Wiejskich, szkół, stowarzyszeń itp. i osób indywidualnych.

Podczas Turnieju tradycyjnie odbędzie się konkurs kulinarny. Tegoroczny konkurs obejmuje przygotowanie potraw, których głównym składnikiem będzie ziemniak: pierogi, kartacze, kiszka, babka oraz inne dania według kreatywności i inwencji kulinarnej uczestników.

Podczas Turnieju Smaków odbędzie się także kiermasz, na którym wystawcy będą mogli sprzedawać swoje produkty gastronomiczne, szczególnie związane z dziedzictwem kulinarnym wschodniego Mazowsza oraz Podlasia.

Podczas kiermaszu swoje prace będą prezentowali również rękodzielnicy – twórcy ludowi.

Opr. K. W.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe