17
2020
2012-09-21

Turniej piłkarski na boisku ORLIK


We wtorek 11 września na boisku ORLIK przy Szkole Podstawowej Nr 4 im. Ks. Stanisława Brzóski odbyły się eliminacje do III Turnieju piłkarskiego o Puchar Premiera Donalda Tuska. Do rywalizacji stanęło 11 zespołów z sokołowskich szkół.
Organizacją turnieju zajął się Marek Szybka, animator sportu dzieci i młodzieży w OSiR, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika.. Współorganizatorem i fundatorem nagród dla najlepszych drużyn i dyplomów dla najlepszych strzelców był dyrektor tegoż gimnazjum Jerzy Ostromecki.
Pogoda sprzyjała młodym piłkarzom, a rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, momentami bardzo emocjonującej. Szczególnie w meczu najmłodszych zespołów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Szkoły Podstawowej Nr 4 dużo było zaciętości w walce o piłkę oraz gry obfitującej w akcje bramkowe. Mimo to mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym, a o zwycięstwie SP 1 zdecydowały dopiero rzuty karne w szóstej kolejce. Nie mniejsze emocje towarzyszyły meczom dziewcząt. Jedna z wielu pięknych akcji zakończyła się bramką zdobytą strzałem w „okienko” z połowy boiska przez uczennicę PG2 Magdę Maksymiak. Kolejność końcowa turnieju dziewcząt: SP 4, SP 1, PG 2. W grupie chłopców 12-13 lat rywalizowały zespoły Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 4, Publiczego Gimnazjum Nr 1 i Publicznego Gimnazjum Nr 2. Tutaj również zwycięzca nie był znany do ostatniego meczu. Trzy zespoły miały po 6 punktów, a wysokie zwycięstwo SP 4 nad PG 1 zdecydowało o zwycięstwie w całym turnieju. Na koniec zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki,
a wszystkie zespoły dyplomy i nagrody.
OPR.JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe