11
2020
2013-02-07

Turniej młodych piłkarzy w Węgrowie


W sobotę 2 lutego w hali szkoły podstawowej w Węgrowie rozegrano turniej piłkarski dla chłopców z roczników 2000 i młodsi. Turniej organizowany był przez Henryka Giersa - byłego piłkarza Podlasia Sokołów Podlaski.
Zawody są cykliczną imprezą, w której biorą udział drużyny z Warszawy, Dąbrówki, Jartypor, Sokołowa i Węgrowa. W tegorocznej edycji brało udział 10 drużyn, w tym 2 z Sokołowa z roczników 2000 i 2002. Zespoły podzielono na dwie grupy, mecze rozgrywano systemem każdy z każdym po 12 minut.
W grupie A rywalizowały drużyny: OSiR I Sokołów, Tajfun Jartypory, Bródno Warszawa I, Błyskawica Warszawa II, UKS „1” Węgrów II
Grupa B: UKS „1” Węgrów I, OSiR II Sokołów, Błyskawica I Warszawa, Bródno Warszawa II, Dąbrówka.
OSiR I pokonał Błyskawicę II 2:0 (bramki Mateusz Czorny, Igor Tymosiak), UKS „1” 7:1 (Igor Tymosiak 3, Piotr Osial 2, Mateusz Czorny 2), Tajfuna Jartypory 2:0 (Mateusz Rozbicki i Piotr Osial) i ulegli Bródno Warszawa I 0:1 zajmując pierwsze miejsce w grupie.
W grupie B OSiR II zremisował 1:1 z UKS „1” Węgrów I (Michał Piotrowski) ulegli 0:1 Błyskawicy Warszawa I, pokonali Bródno II Warszawa 1:0 (Michał Piotrowski). W ostatnim spotkaniu grupowym zremisowali 0:0 z Dąbrówką, zajmując 3 miejsce w grupie. W meczu o 5 miejsce w turnieju ulegli 2:0 3 drużynie z grupy A Bródno Warszawa I.
W półfinale OSiR I wygrał z Bródnem II. Mimo straconej bramki na początku meczu piłkarze grali ambitnie do końca spotkania i wyrównali po bramce Mateusza Czornego na 1:1. Mecz rozstrzygnął się w rzutach karnych 3:2 dla drużyny z Sokołowa. W finale zmierzyli się z pierwszym zespołem Błyskawica Warszawa. Dopiero rzuty karne zadecydowały o zwycięstwie 5:4 dla zespołu z Warszawy.
Królem strzelców turnieju został Igor Tymosiak (4 bramki) OSiR I, najlepszy bramkarz Piotr Gralik OSiR II, najlepszy zawodnik turnieju Bartłomiej Grajda Błyskawica I.
Najlepsze drużyny otrzymały puchary, zaś wyróżnieni zawodnicy statuetki.
Skład drużyny OSiR I rocznik 2000: bramkarze: Piotr Szymański, Kamil Wcisłak, zawodnicy z pola: Szymon Chadaj, Bartosz Doliński, Michał Adamczuk, Igor Tymosiak, Mateusz Czorniej, Piotr Osial, Mateusz Rozbicki, trener Marek Szybka.
Skład drużyny OSiR II rocznik 2002: Bramkarz Bartosz Gralik, zawodnicy z pola: Jakub Woźniak, Michał Karakula, Mateusz Krakowski, Mateusz Czarkowski, Aleksander Jezierski, Mariusz Flaziński, Kacper Rosochacki, Paweł Piotrowski, Maciej Arcikiewicz, Kacper Patejko, Piotr Wyszomierski, trener Krzysztof Woźniak.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Błyskawica I Warszawa
2. OSiR I Sokołów Podlaski
3. Bródno II Warszawa
4. Tajfun Jartypory
5. Bródno II Warszawa
6. OSiR II Sokołów Podlaski
7. UKS „1” Węgrów I
8. Błyskawica II Warszawa
9. UKS „1” Węgrów II
10. Dąbrówka

JULIUSZ NOWICKI

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe