43
2019
2013-02-01

Trzymajmy się razem


Zapadły mi w pamięć słowa kardynała Józefa Glempa, który zmarł w ubiegłym tygodniu. Powiedział on „(…) Polacy, trzymajcie się razem”.
Słowa znamienne, wypowiedziane na łożu śmierci. Nie wierzę jednak, że będą przez naszych rodaków respektowane. Pamiętam, jak po śmierci papieża Jana Pawła II wszyscy obiecywali sobie i przysięgali wzajemną miłość, pojednanie i wsparcie. A na drugi dzień o tym zapomniano, doszło nawet do pamiętnej bitwy kibiców. Ideały i nauki, które przez cały pontyfikat kierował do nas Wielki Papież zostały zapomniane.
Kolejny tydzień za nami, chyba najmroźniejszy. Osiemnaście osób zamarzło w całym kraju w ciągu niespełna czterech dni. Od listopada mrozy zabiły w całym kraju już ponad 100 osób. Ofiary z reguły piły przed śmiercią alkohol. Na szczęście idzie ocieplenie. A więc i nasze samopoczucie powinno się poprawić. Uważajmy także na zwisające z dachów ciężkie sople lodu, to śmiertelne niebezpieczeństwo. Przypomnijmy, że obowiązek czyszczenia dachów z nawisów śnieżnych i sopli leży w gestii administratorów budynków.
W powiecie i gminach na razie niewiele się dzieje. Szkoły opustoszały. Dzieci i młodzież mają ferie. Niewiele z nich jednak wyjechało na zimowiska. Przyczyna jest prozaiczna – brak funduszy.
Informacja o wyrzuceniu z sokołowskiego PiS-u radnego Tadeusza Mroza stała się przyczynkiem do dyskusji i komentarzy. Sam zainteresowany kilka dni po decyzji kolegów sam zrezygnował i zapowiedział, że nie będzie się odwoływał.
Trzymajmy się razem.

LESZEK KOPER

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe